Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру Української Прем’єр-Ліги
Другий етап Прем’єр-Ліги відкривався прекрасними «лобовими» протистояннями зі своєю історією та значною турнірною інтригою. Проте навіть на фоні інших зустрічей 23-го ігрового туру виділявся центральний поєдинок Групи 1, де зустрічалися лідер та володар третього місця. Поєдинок засвідчив перевагу чемпіона та завершився його переконливою перемогою – 3:0 в гостях.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека. Його підопічні розгромили «ворсклян» у Полтаві, загостривши медальну інтригу й не давши похитнутися своєму лідерству.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Напередодні визначального лігочемпіонівського матчу «Шахтареві» належало зіграти центральний матч туру на внутрішній арені. Складний суперник турбував не менше, аніж стан поля у наші засніжені дні початку березня. Але чемпіон зіграв неабияк стабільно, довівши, що недарма заслужив компліменти за блискучу форму в 2018 році.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Відразу відзначимо, що у «Шахтаря» продовжують знаходитися у лазареті захисник Кривцов і півзахисник Малишев. Однак при цьому положення господарів було ще складнішим – травмовані Чижов, Кравченко та Коломоєць, не міг зіграти герой минулого матчу Кулач, таким чином кожна лінія польових амплуа зазнала втрат напередодні матчу з лідером.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Склад у «Шахтаря» налагоджений, бойова ігрова схема давно награна, однак відзначимо кілька нюансів. По-перше, після травми Кривцова тренерський штаб переглядає центрбеків – на цій позиції грає Ордець, спробували сили Матвієнко (у минулому турі) та Хочолава (ось тепер). Рішення в центрі оборони обнадіюють. Також Фонсека системно надає ігрову практику резервістам – цього разу Петряку, Дентіньо та Бланко Лещуку. Відчувається, що у кадровому плані «гірники» реалізовані – і навіть ще мають попереду таке завдання, як введення в ігровий ритм новачків-легіонерів Додо та Кайоде.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Номінальна схема 4-2-3-1 вже давно слугує базою для «Шахтаря». Проте по ходу матчу Фонсека вдало нею варіює. Скажімо, першою заміною (Дентіньо замість забивного Феррейри) він вкотре випробував цікавий формат атаки іншого типу, далі освіжив фланги, а на кінцівку випустив під боротьбу таранника Бланко Лещука. Відчувається, що тренерський штаб донеччан контролює хід гри та реагує на її події.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
2018 рік феноменально розпочався для «Шахтаря». У чемпіонаті України та Лізі чемпіонів УЄФА донецький клуб виграв п’ять матчів із п’яти із загальним рахунком 18:1. «Ворскла», попри реальні медальні амбіції, вже більше року не може відібрати очки у «Шахтаря». А самі «гірники» на внутрішній арені лідирують із 6-очковим відривом. Попереду – відповідальний матч із «Ромою», до нього команда підходить явно у чудовому настрої.
Лауреат 23-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-Ліги:
Паулу Фонсека («Шахтар»)
Середній бал – 4,8