Новини
24КВІ
​Емблеми клубів УПЛ: що вони означають?


Як кожна держава має символи (стяг, герб, гімн), що виокремлюють її серед інших, так і всі ФК світу з особливим трепетом ставляться до своїх відзнак, із яких визначальними є кольори форми та логотип (емблема). Давайте розглянемо, про що розповідає символіка команд Ліги Парі-Матч.

«ШАХТАР» (ДОНЕЦЬК)

Кілька десятиліть тому «гірники» обрали своєю відзнакою два перехрещені відбійні молоточки — знаряддя праці шахтаря. Вони присутні як на нинішньому гербі (див. фото 1), так і на тому, що використовувався за радянської епохи (2).

1. 2.

«ДИНАМО» (КИЇВ)

Про логотипи столичних ми вже писали (http://www.fpl.ua/ukr/news/news_fpl/7592/). Тобто за 90 років існування динамівська емблема змінювалась, однак її центром завжди була прописна літера «Д» (1), нехай із деякими варіаціями (2).

1. 2.

«ЗОРЯ» (ЛУГАНСЬК)

Віднедавна клуб зробив своїм символом зорю (1) — красиве природне явище. А на початку 1970-х, у період виграшу чемпіонату колишнього СРСР, на гербі «чорно-біло-червоних» майорів паротяг (2), що відсилав до заводу в Луганську, на балансі котрого перебувала команда.

1. 2.

«ОЛІМПІК» (ДОНЕЦЬК)

Логотип донеччан (1) являє собою поєднання трьох клубних кольорів (чорного, білого, синього). Частина емблеми містить комбінацію барв у вигляді смуг, що вказує на один із варіантів форми.

1.

«ОЛЕКСАНДРІЯ»

У команди з Кіровоградщини ситуація схожа з тією, що в «Олімпіка»: герб (1) сформовано комбінацією трьох клубних барв — чорної, жовтої, зеленої. На одній із колишніх емблем (2) ці кольори вигинались у літеру «А» (від російськомовної назви міста).

1. 2.

«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (ОДЕСА)

Після того, як Україна здобула Незалежність, клуб із Південної Пальміри затвердив нинішній варіант герба (1), де центральний елемент — чайка. За радянських часів одесити використовували іншу символіку, базою якої був корабельний штурвал (2, 3).

1. 2. 3.

«ВОРСКЛА» (ПОЛТАВА)

Після останнього ребрендингу відзнаки ФК «Ворскла» (1) повторюють символи Полтави — лук, стрілу, чотири зірки. Хоча в 1990-х головним елементом логотипу «зелено-білих» була прописна літера «В» (2).

1. 2.

«СТАЛЬ» (КАМ’ЯНСЬКЕ)

В основі емблеми кам’янчан (1) — «Вогонь Прометея», натяк на метал, який горить. До літа 2016 року головним елементом логотипу було цікаве (витіювате) поєднання червоноколірних літер «Ф» та «К» (2).

1. 2.

«ЗІРКА» (КРОПИВНИЦЬКИЙ)

Відповідно до назви, кропивничани не могли мати іншу відзнаку, ніж зірочку (1). На емблемі 2008–2011 років (2) вона була червоної барви, а не жовтої, як сьогодні.

1. 2.

«КАРПАТИ» (ЛЬВІВ)

У галичан — один із найстарших логотипів (1) серед ФК України. В його базисі лев — символ міста й регіону. На початку 1970-х на гербі команди (2) виднілись ялинки, що відсилали до Карпатських гір.

1. 2.

«ВОЛИНЬ» (ЛУЦЬК)

Відзнака лучан — білий волинський хрест на червоному тлі (1). У минулому він зазнавав деяких трансформацій (2).

1. 2.

«ДНІПРО»

Кораблик на логотипі (1) дворазового чемпіона колишнього СРСР з’явився на початку 1987-го (щоправда, в іншому — червоно-білому — поєднанні кольорів). А от свого часу, коли команда належала спорттовариству «Зеніт», її «печатка» мала інший вигляд: слово «Днепр», уписане в стрілку (2).

1. 2.