Новости
22МАЙ
Дмитро Михайленко – найкращий тренер 30 туру Ліги Парі-Матч

Наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Дніпра» Дмитро Михайленко. Його підопічні зуміли здолати географічних сусідів – кам’янську «Сталь», укомплектовану, загалом, більш досвідченими футболістами.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Дніпро» у складному турнірному положенні, вболівальники турбуються про майбутнє улюбленого клубу. А тут ще й матч на «Метеорі» – стадіоні, близькому серцю будь-якого дніпровського любителя футболу. Тренерський штаб знаходить для підопічних ігрову мотивацію, а також сповна використовує кадровий потенціал. Свідчення цьому – мінімальна перемога над суперником, який посилився взимку й претендує на лідерство у другій групі.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали певні проблеми зі складом, однак у «Дніпра» вони були суттєвішими. Дискваліфіковані Адамюк та Луньов, травмовані досвідчені Польовий, Кравченко й Ротань – суттєве ослаблення для півзахисту та додаткова проблема для оборони. Михайленко ризикнув покластися на молодих гравців, не маючи іншого виходу, й не прогадав.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб «Дніпра» вирішував досить складні кадрові завдання, але справився з ними. Дуже допомогло знання тренером глибинних кадрів команди (Михайленко багато років очолював молодіжний склад), а також те, що по ходу сезону ті ж Баланюк, Кочергін, Вакулко, Когут, Чеберко, Нагієв, Лопирьонок уже були солідно випробуваними. Тож заміни вийшли більш-менш органічними, хоча, звісно, втрати Ротаня, Адамюка, Кравченка непросто компенсувати.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Чим здивував тренерський штаб дніпрян, так це грою в два форварди й легким, мобільним півзахистом. Номінальні 4-4-2, залежно від фази гри, легко трансформувалися, а футболісти старалися своєчасно переміщатися, за рахунок чого не давали суперникам свободи у третій третині. «Сталь» багато била – звичайно, це не могло бути інакше при таких втратах в центрі поля. Але плюс у тому, що багато ударів кам’янців були непідготовленими, поспішними, неточними – і не в останню чергу тому, що номінальні гості старалися створювати перешкоди при пробиванні, хоч так заважаючи суперникам.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

За весняну частину сезону дніпряни програли лише два матчі – «Шахтарю» та «Карпатам». Однозначно команда заслуговує на відзнаку за такий важкий сезон, а молоді гравці під керівництвом Михайленка грають за своє майбутнє в футболі. Після, можливо, найбільш неоднозначного для себе матчу (2:3 вдома з «Карпатами») «Дніпро» довів, що може зіграти прагматично й спокійно, а це свідчить, що молодь зростає, прогресує й аналізує власні помилки.

Лауреат 30-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:

Дмитро Михайленко («Дніпро»)

Середній бал – 4,8

uafc.org.ua