26БЕР
Від Гецка — до Циганкова

В Люксембурзі півзахисник збірної України Віктор Циганков відкрив лік своїх голів у складі «синьо-жовтих», ставши при цьому автором ювілейного, 350-го голу в історії головної команди нашої країни

«Українські» м’ячі влітали у ворота 62-х збірних світу, а найчастіше наша збірна святкувала взяття воріт в матчах зі збірними Люксембургу, Вірменії, Сан-Марино — по 17 голів, Грузії — 16 та Литви — 15. Голи нашої збірної забивали 73 гравці та 9 голів влітало у ворота після «самострілів» суперників. Кращі бомбардири збірної України Андрій Шевченко — 48 голів, Андрій Ярмоленко — 36 та Євген Коноплянка — 19.

Ювілейні голи збірної України (1992 — 26.03.2019)

Іван Гецко

90’ (1:3)

Угорщина

1:3 (д)

50-й

19.08.1998

ТМ

Сергій Ребров

1’ (1:0)

Грузія

4:0 (д)

100-й

12.10.2002

ЧЄв

Андрій Воронін

90+1’ (2:0)

Греція

2:0 (д)

150-й

15.08.2006

ТМ

Руслан Ротань

25’ (3:0)

Азербайджан

6:0 (д)

200-й

14.10.2009

ЧСв

Андрій Шевченко

22’ (1:0)

Андорра

6:0 (г)

250-й

11.06.2012

ЧЄф

62’ (2:1)

Швеція

2:1 (д)

300-й

14.06.2015

ЧЄв

Артем Кравець

49’ (1:0)

Люксембург

3:0 (д)

350-й

125.03.2019

ЧЄв

Віктор Циганков

40’ (1:1)

Люксембург

2:1 (г)

Циганков також став вже 25-м представником «Динамо», який забивав голи у складі національної збірної України, які загалом провели за нашу збірну найбільше голів — 126, зігравши разом і найбільше матчів — 1273.

Найбільше клубне представництво у збірній України (1992 — 26.03.2019)

Артем Федецький — 17

Ще однією подією матчу Люксембург — Україна став вже 9-й автогол суперників «синьо-жовтих», причому «люксембурзький» самостріл став найбільш пізнім в історії української збірної і зафіксованим на 3-й компенсованій хвилині матчу.

Усі автоголи суперників збірної України (1992 — 26.03.2019)

Мексика

34’ (1:1)

1:2 (н)

13.11.1994

ЧЄв

Урмас Кірс

Естонія

45’ (2:0)

3:0 (д)

04.06.2005

ЧСв

Ігор Авдєєв

Казахстан

83’ (2:0)

2:0 (д)

14.10.2009

ЧСв

Ідальфонс Ліма

Андорра

70’ (3:0)

6:0 (г)

29.05.2010

ТМ

Крістіан Ківу

Румунія

79’ (3:2)

3:2 (д)

09.10.2014

ЧЄв

Олександр Мартинович

Білорусь

82’ (1:0)

2:0 (г)

09.10.2016

ЧСв

Амір Рахмані

Косово

31’ (1:0)

3:0 (д)

06.10.2017

ЧСв

Леарт Пакярада

Косово

60’ (1:0)

2:0 (г)

25.03.2019

ЧЄв

Жерсон Родрігеш

Люксембург

90+3’ (2:1)

2:1 (г)

ЧСв
— відбірковий турнір чемпіонату світу, ЧЄв — відбірковий турнір чемпіонату Європи, ТМ — товариський матч.