13КВІ
«Шахтар» — «Зоря» — 3:0

Донеччани солідно перемагають луганців

У футболі, як відомо, немає дрібниць і кожен аспект важливий. У контексті цього матчу давня закономірність проявилися на повен зріст.

Візьмемо, наприклад, епізод на 15-й хвилині — можливо, ключовий у зустрічі. Отже, що спричинило пенальті у ворота «Зорі», гол і, як можна здогадатися, коригування плану на гру від тренера Вернидуба? Помилка центрального захисника Литвина — молодого футболіста. Не буде перебільшенням сказати, що «почалася» та помилка взимку — коли луганці не змогли втримати Сватка, стрижневого виконавця центру захисту…

Більшість команд України у поєдинках із «Шахтарем» дотримуються логічної тактики: втримати якомога довше рахунок 0:0, діяти на контратаках, завершити одну результативно, відтак триматися. Вочевидь, «Зоря» так чи інакше взяла на озброєння цей принцип, оскільки поступається «гірникам» за добором гравців. Однак пропущений рано гол змусив гостей відкриватися, більше грати на атаку, що, врешті-решт, обернулося ще двома пропущеними м’ячами.

Як і завжди, підопічні Вернидуба грали до останнього, тримали удар і витримували стійкість духу. Однак на початку другого тайму «Шахтар» удруге забив луганцям, за наслідком чого останні опинились у вкрай складній ситуації: закритися — значить, піти всупереч своїй принципам; піти великими силами в напад — значить, потенційно отримати розгром…

Наприкінці ще раз слід згадати зимову втрату Сватка: надто часто пропускає «Зоря» з початку поточного року!