Новини
23ТРА
​Забуті турніри

Скільки насправді відбулося розіграшів національного Кубка?

...Впродовж дюжини років, поміж 1936-м і 1948-м, відбулося вісім розіграшів офіційного змагання серед топ-клубів республіки; по суті, це передвістя сучасної національної Чаші. Справді, з кінця 1940-х у турнірі почали брати участь виключно нижчолігові команди, та це аж ніяк не привід ігнорувати період «до того»...

1936 РІК

8 команд (11.05–24.06).

Офіційна назва: Весняна першість УСРР.

Специфіка: рішення про організацію поєдинків та загальну структуру ухвалили 20-21 квітня на пленумі Всеукраїнської футбольної секції; за пізнішим свідченням судді Івана Миронова, турнір не завершили, адже план передбачав розподіл місць із першого по восьме.

Перше коло

11.05. ХПЗ (Харків) — «Локомотив» (Київ) — 0:1

12.05. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Дніпропетровськ) — 5:2

12.05. «Стахановець» (Горлівка) — «Динамо» (Одеса) — 2:3

12.05. «Динамо» (Харків) — Завод ім. Леніна (Дніпропетровськ) — 0:2

1/2 фіналу

18.05. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Київ) — 2:1

18.05. «Динамо» (Одеса) — Завод ім. Леніна (Дніпропетровськ) — 1:0

Втішувальні ігри

18.05. «Динамо» (Дніпропетровськ) — ХПЗ (Харків) — 3:1

18.05. «Стахановець» (Горлівка) — «Динамо» (Харків) — +:– /відмова/

Фінал

24.06. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Одеса) — 6:0

1937 РІК

39 команд (24.04–18.05).

Офіційна назва: Кубок / Весняна першість УРСР.

Специфіка: газети майже одночасно змінили назву змагання посередині квітня, відтак з’явилася версія, нібито це сталося через побоювання, що завод, який виготовляв приз колективу-переможцю, не встигне до строку; на фінал київське «Динамо» вийшло в салатових футболках.

Перше коло

24.04. «Динамо» (Чернігів) — Комуна ім. Балицького (Прилуки) — 3:1

24.04. «Динамо» (Кривий Ріг) — «Локомотив» (Ясинувата) — –:+ /рахунок 4:3 анульований/

24.04. «Спартак» (Вінниця) — «Динамо» (Могилів-Подільський) — 3:0

24.04. «Локомотив» (Дніпропетровськ) — Завод ім. Лібкнехта (Дніпропетровськ) — 3:1

24.04. «Сталінець» (Харків) — Завод ім. Петровського (Харків) — 4:1

24.04. «Здоров’я» (Харків) — «Локомотив» (Харків) — 3:2

25.04. «Вимпел» (Київ) — «Зеніт» (Київ) — 2:3

Друге коло

26.04. «Сталь» (Дніпропетровськ) — «Локомотив» (Київ) — 3:2

26.04. ХТЗ (Харків) — «Локомотив» (Одеса) — 9:1

26.04. «Динамо» (Одеса) — «Крила Рад» (Запоріжжя) — 4:1

27.04. Завод Кінап (Одеса) — «Динамо» (Київ) — 2:4

27.04. «Динамо» (Чернігів) — «Сільмаш» (Харків) — 1:4

27.04. Завод ім. Марті (Миколаїв) — «Здоров’я» (Харків) — 3:0

27.04. Завод ім. Орджонікідзе (Краматорськ) — «Зеніт» (Київ) — 3:0

27.04. Завод ім. Ворошилова (Ворошиловськ) — «Динамо» (Дніпропетровськ) — 1:2

27.04. «Зеніт» (Сталіно) — «Спартак» (Харків) — 1:2

27.04. «Стахановець» (Серго) — «Локомотив» (Ясинувата) — +:– /неявка або відмова/

27.04. «Локомотив» (Запоріжжя) — Завод ім. Комінтерну (Харків) — 5:2

27.04. «Дзержинець» (Ворошиловград) — УБЧА (Київ) — 3:1

27.04. «Локомотив» (Дніпропетровськ) — «Динамо» (Харків) — 1:3

27.04. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — Завод ім. Фрунзе (Костянтинівка) — 2:1

27.04. «Сталінець» (Харків) — «Спартак» (Київ) — 1:3

28.04. «Спартак» (Вінниця) — «Стахановець» (Сталіно) — 0:3

Третє коло

02.05. Завод ім. Марті (Миколаїв) — «Динамо» (Київ) — 3:4

02.05. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Динамо» (Одеса) — 0:4

02.05. «Динамо» (Дніпропетровськ) — ХТЗ (Харків) — 3:2

02.05. «Спартак» (Харків) — «Стахановець» (Серго) — 4:0

02.05. «Стахановець» (Сталіно) — «Дзержинець» (Ворошиловград) — 2:1

02.05. «Динамо» (Харків) — «Сталь» (Дніпропетровськ) — 4:1

02.05. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Спартак» (Київ) — 3:6

03.05. «Сільмаш» (Харків) — Завод ім. Орджонікідзе (Краматорськ) — 1:2

1/4 фіналу

06.05. Завод ім. Орджонікідзе (Краматорськ) — «Динамо» (Київ) — 0:1

06.05. «Динамо» (Одеса) — «Стахановець» (Сталіно) — 3:1

06.05. «Динамо» (Дніпропетровськ) — «Спартак» (Харків) — 4:2

06.05. «Динамо» (Харків) — «Спартак» (Київ) — 3:1

1/2 фіналу

Епізод півфінального матчу Кубка Радянської України 1937 року між київським і дніпропетровським «Динамо». Боротьба за м’яч. Зліва направо: Алексопольський (у світлій формі), Гончаренко, Маховський (воротар).

12.05. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Дніпропетровськ) — 8:0

14.05. /Київ/ «Динамо» (Одеса) — «Динамо» (Харків) — 2:0

Фінал

18.05. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Одеса) — 4:2

Фотозвіт про фінал-1937 із газети «Вісті» (головний приз тримає капітан київського «Динамо» Костянтин Шегоцький).

1938 РІК

16 команд (24.05–15.10).

Офіційна назва: Кубок УРСР.

Специфіка: остаточне рішення про перейменування турніру ухвалили на республіканській конференції з футболу, котра відбулася другого весняного місяця; самому ж розіграшу передували короткочасні зональні змагання в рамках Кубка Союзу.

Переможці зональних турнірів

I зона (Харківська): «Здоров’я» (Харків), «Локомотив» (Харків)

II зона (Київська): «Локомотив-2» (Київ), «Динамо-2» (Київ)

III зона (Одеська): «Динамо» (Миколаїв), «Харчовик» (Одеса)

IV зона (Дніпропетровська): «Спартак» (Дніпропетровськ), «Локомотив» (Запоріжжя)

V зона (Донбаська): «Авангард» (Краматорськ), «Сталь» (Костянтинівка)

1/8 фіналу

24.05–13.06. «Динамо» (Одеса) — «Локомотив-2» (Київ) — 3:1 /опротестований/, 3:1

24.05. «Динамо» (Миколаїв) — «Спартак» (Дніпропетровськ) — 2:1

25.05. «Авангард» (Краматорськ) — «Сільмаш» (Харків) — 0:5

25.05. «Спартак» (Харків) — «Динамо-2» (Київ) — –:+ /відмова/

30.05. «Сталь» (Костянтинівка) — «Харчовик» (Одеса) — 2:0

31.05. «Стахановець» (Сталіно) — «Локомотив» (Запоріжжя) — 6:1

02.06. «Локомотив» (Київ) — «Локомотив» (Харків) — 3:2

17.06. «Динамо» (Київ) — «Здоров’я» (Харків) — 4:1

1/4 фіналу

11.06. «Динамо-2» (Київ) — «Сталь» (Костянтинівка) — 2:3

15.06. «Локомотив» (Київ) — «Сільмаш» (Харків) — 4:3

26.06. «Динамо» (Одеса) — «Динамо» (Миколаїв) — 2:2 /опротестований/

21.07. «Динамо» (Миколаїв) — «Динамо» (Одеса) — 1:2

09.08. «Динамо» (Київ) — «Стахановець» (Сталіно) — 3:2

1/2 фіналу

12.09. «Сталь» (Костянтинівка) — «Локомотив» (Київ) — 2:4

12.10. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Одеса) — 4:0

Фінал

15.10. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Київ) — 3:1

Афіша фіналу Кубка України-1938 із газети «Пролетарська правда».

 

Конверт Міністерства зв’язку СРСР (випущений 24.10.1979), присвячений турніру-1938.

1944 РІК

34 команди (05.09–15.10).

Офіційна назва: Кубок / Келих УРСР.

Специфіка: 6 вересня ЦК КП(б)У ухвалив постанову «Про проведення розіграшу Келиха України з футболу по областях»; на думку історика Анатолія Коломійця, міні-турнір замість півфіналів і фіналу був компенсацією за скасований через брак часу республіканський чемпіонат.

Перше коло

05.09. «Спартак» (Львів) — «Динамо» (Львів) — 1:2

10.09. «Динамо» (Ворошиловград) — «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — 6:4

10.09. «Сталь» (Маріуполь) — ВЧ (Ворошиловград) — +:– /виграш, неявка або відмова/

10.09. «Суднобудівельник» (Миколаїв) — «Водник» (Херсон) — 5:2

10.09. «Сільмаш» (Кіровоград) — «Динамо» (Одеса) — 1:11

10.09. «Сталь» (Дніпропетровськ) — «Авангард» (Дружківка) — +:– /виграш, неявка або відмова/

10.09. «Сталь» (Кривий Ріг) — Завод ім. Лібкнехта (Дніпропетровськ) — 1:4

10.09. «Спартак» (Полтава) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 1:5

10.09. «Спартак» (Житомир) — «Спартак» (Київ) — 3:0

10.09. «Динамо» (Суми) — «Динамо» (Харків) — 2:3

…09. «Сталь» (Ворошиловськ) — «Локомотив» (Ясинувата) — ?:?

…09. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Спартак» (Дніпропетровськ) — +:– /виграш, неявка або відмова/

…09. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Динамо» (Дніпропетровськ) — +:– /виграш, неявка або відмова/

…09. «Сталь» (Костянтинівка) — «Зеніт» (Сталіно) — +:– /виграш, неявка або відмова/

…09. «Локомотив» (Артемівськ) — «Сталь» (Макіївка) — ?:?

Друге коло

17.09. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Сталь» (Дніпродзержинськ) — 5:2

17.09. «Сталь» (Маріуполь) — «Локомотив» (Харків) — 1:7

17.09. «Спартак» (Житомир) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 0:8

17.09. «Динамо» (Ворошиловград) — «Сталь» (Костянтинівка) — +:– /виграш, неявка або відмова/

Третє коло

24.09. «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — «Сталь» (Дніпропетровськ) — 3:1

24.09. «Динамо» (Одеса) — «Суднобудівельник» (Миколаїв) — +:– /виграш, неявка або відмова/

25.09. «Динамо» (Львів) — «Динамо» (Київ) — 0:1

25.09. «Локомотив» (Харків) — «Динамо» (Ворошиловград) — 11:0

26.09. «Динамо» (Харків) — «Локомотив» (Запоріжжя) — 0:1

Четверте коло

01.10. «Динамо» (Одеса) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 4:2

01.10. «Динамо» (Чернівці) — «Стахановець» (Сталіно) — 2:5

01.10. «Локомотив» (Харків) — «Локомотив» (Запоріжжя) — +:– /виграш, неявка або відмова/

Фінальний турнір

08.10. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Одеса) — 2:0

…10. /Київ/ «Стахановець» (Сталіно) — «Локомотив» (Харків) — 2:2

11.10. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Харків) — 1:0

…10. /Київ/ «Динамо» (Одеса) — «Стахановець» (Сталіно) — 1:0

14.10. «Динамо» (Київ) — «Стахановець» (Сталіно) — 1:0

15.10. /Київ/ «Локомотив» (Харків) — «Динамо» (Одеса) — 2:0

Команди В Н П М О
1. «Динамо» (Київ) 3 0 0 4:0 6
2. «Локомотив» (Харків) 1 1 1 4:3 3
3. «Динамо» (Одеса) 1 0 2 1:4 2
4. «Стахановець» (Сталіно) 0 1 2 2:4 1

Капітан київського «Динамо» Микола Махиня з Кубком України-1944.

1945 РІК

38 команд (27.09–08.11).

Офіційна назва: Кубок УРСР.

Специфіка: через те, що преса дуже скупо висвітлювала змагання, «білих плям» цього року особливо багато, тож із заявлених команд-учасниць у газетах-архівах знайдено відомості про 32; очевидці зазначали, що фіаско києводинамівців зумовила погана комплектація складу.

Ігри турніру

…… «Динамо» (Чернівці) — (Кам’янець-Подільський) — в:п

…… «Динамо» (Чернівці) — «Локомотив» (Тернопіль) — в:п

Перше коло

27.09. «Спартак» (Херсон) — «Суднобудівельник» (Миколаїв) — 3:3

27.09. (Вінниця) — (Житомир) — 6:0

…09. «Динамо» (Львів) — ? — в:п

Друге коло

07.10. (Суми) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 1:2

07.10. «Сталь» (Дніпропетровськ) — «Динамо» (Ворошиловград) — 4:3

07.10. «Спартак» (Херсон) — «Сільмаш» (Кіровоград) — 2:1

07.10. «Локомотив» (Ясинувата) — «Сталь» (Дніпродзержинськ) — 4:1

07.10. (Вінниця) — (Тернопіль) — 0:3

07.10. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Будівельник» (Кривий Ріг) — 3:0

07.10. «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — «Сталь» (Костянтинівка) — 5:0

07.10. ВПС КВО (Київ) — «Спартак» (Львів) — +:– /неявка/

07.10. «Динамо» (Львів) — «Спартак» (Дрогобич) — 9:0

07-08.10. «Авангард» (Краматорськ) — «Динамо» (Харків) — 3:3, 3:2

08.10. (Станіслав) — «Динамо» (Луцьк) — 4:0

Третє коло

14.10. «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — ВПС КВО (Київ) — 2:0

14.10. «Динамо» (Львів) — (Станіслав) — 6:0

14.10. «Сталь» (Дніпропетровськ) — «Авангард» (Краматорськ) — 4:0

14.10. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Стахановець» /Трест «Сталінвугілля»/ (Сталіно) — 4:0

14-15.10. «Спартак» (Херсон) — «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — 0:0, 0:2

Четверте коло

21.10. «Динамо» (Київ) — «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — 2:0

21.10. «Сталь» (Маріуполь) — «Сталь» (Дніпропетровськ) — +:– /виграш, неявка або відмова/

21.10. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Динамо» (Львів) — +:– /виграш, неявка або відмова/

25.10. «Локомотив» (Харків) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 7:0

1/4 фіналу

27.10. «Харчовик» (Одеса) — «Динамо» (Чернівці) — 1:0

28.10. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Запоріжжя) — 4:1

28.10. «Локомотив» (Харків) — «Сталь» (Маріуполь) — 15:0

28.10. (Ужгород) — «Стахановець» (Сталіно) — п:в

1/2 фіналу

04-05.11. «Динамо» (Київ) — «Харчовик» (Одеса) — 2:2, 4:1

05.11. /Київ/ «Локомотив» (Харків) — «Стахановець» (Сталіно) — 2:0

Фінал

08.11. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Харків) — 0:1

 

Харківський «Локомотив» — володар Кубка України-1945. Стоять зліва направо: Грубер (тренер), Бем (асистент тренера), Гусаров, Головін, Гуркін, Горохов, Орлов, Мотенко (резервний воротар), Селезньов (начальник команди); середній ряд: Рогозянський, Хлистов, Усиков; сидять: Теляк, Бутенко, Скороход, Безрук, Балацький.

1946 РІК

51 команда (29.09–12.11).

Офіційна назва: Кубок УРСР.

Специфіка: у попередньому етапі взяли участь понад три сотні колективів, із-поміж яких 43 отримали пропуск до самого турніру, де з 1/8-ї в боротьбу вступила вісімка команд майстрів; лівий інсайд київського «Динамо» Павло Віньковатий забив у розіграші 10 м’ячів.

Учасник турніру

«Динамо» (Тернопіль)

Перше коло

29.09. Збірна м. Фастова — «Локомотив» (Київ) — 3:2

29.09. «Динамо» (Львів) — «Більшовик» (Запоріжжя) — 5:2

29.09. БО (Житомир) — «Спартак» (Чернівці) — 1:3

29.09. «Портовик» (Одеса) — «Спартак» (Ізмаїл) — 6:0

29.09. «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — «Динамо» (Херсон) — 3:0

29.09. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — ВПС (Одеса) — 6:0

29.09. «Стахановець» (Кадіївка) — «Сталь» (Макіївка) — 1:2

29.09. «Динамо» (Суми) — «Дзержинець» (Харків) — 3:2

29.09. «Динамо» (Ворошиловград) — «Сталь» (Маріуполь) — 2:1

29.09. «Сільмаш» (Харків) — «Спартак» (Полтава) — 2:0

29-30.09. «Динамо» (Рівне) — «Спартак» (Дніпропетровськ) — 5:5, +:– /1:1 до зупинки гри/

03.10. «Спартак» (Дрогобич) — «Динамо» (Мукачеве) — +:– /неявка/

Друге коло

06.10. «Динамо» (Кіровоград) — «Спартак» (Київ) — 2:4

06.10. «Сталь» (Ворошиловськ) — «Сталь» (Макіївка) — 1:4

06.10. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Динамо» (Суми) — +:– /неявка/

06.10. «Портовик» (Одеса) — «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — 0:1

07.10. «Спартак» (Львів) — «Спартак» (Дрогобич) — 0:1

08.10. «Сільмаш» (Харків) — Збірна м. Фастова — 1:0

08-09.10. «Динамо» (Харків) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 2:2, 1:4

09.10. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Спартак» (Київ) — 1:2

…10. (Вінниця) — «Спартак» (Чернівці) — –:+ /програш, неявка або відмова/

Третє коло

13.10. «Динамо» (Львів) — «Динамо» (Рівне) — 7:1

13.10. «Спартак» (Дрогобич) — «Динамо» (Луцьк) — 5:0

17.10. «Динамо» (Ворошиловград) — «Авангард» (Краматорськ) — 4:1

20.10. «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — «Спартак» (Чернівці) — 5:3

1/8 фіналу

20.10. «Локомотив» (Харків) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 4:0

20.10. «Суднобудівельник» /Завод ім. Марті/ (Миколаїв) — «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — 2:1

20.10. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Спартак» (Ужгород) — 1:2

20.10. «Спартак» (Херсон) — «Спартак» (Дрогобич) — 2:1

24.10. «Харчовик» (Одеса) — «Динамо» (Ворошиловград) — 7:1

25.10. «Шахтар» (Сталіно) — «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — 4:0

27.10. «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Львів) — 2:0

…10. «Спартак» (Київ) — «Сталь» (Дніпропетровськ) — +:– /виграш, неявка або відмова/

1/4 фіналу

27.10. «Суднобудівельник» /Завод ім. Марті/ (Миколаїв) — «Локомотив» (Харків) — 1:4

30.10. «Динамо» (Київ) — «Спартак» (Київ) — 5:1

02.11. «Спартак» (Ужгород) — «Харчовик» (Одеса) — 2:1

03.11. «Спартак» (Херсон) — «Шахтар» (Сталіно) — 1:2

1/2 фіналу

08.11. /Київ/ «Локомотив» (Харків) — «Спартак» (Ужгород) — +:– /неявка/

08-09.11. «Динамо» (Київ) — «Шахтар» (Сталіно) — 2:2, 2:1

Фінал

12.11. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Харків) — 2:0

 

Київське «Динамо» — володар Кубка України-1946. Справа наліво: Кузнєцов, Зубрицький, Віньковатий, Горохов, Жуков, Махиня, Шевцов, Рогозянський, Шевелянчик, Садовський, Щанов, Бобков.

 

Інформація про турнір-1946 із газети «Зірка».

1947 РІК

52 команди (21.09–09.11).

Офіційна назва: Кубок УРСР.

Специфіка: 39 клубів розпочали змагання з першого-другого кіл, 11 учасників другої групи чемпіонату Союзу стартували на третьому-четвертому, київське «Динамо» й харківський «Локомотив» дебютували вже з 1/4-ї; у фіналі серед запасних одеського «Харчовика» був голкіпер Олег Макаров.

Перше коло

21.09. «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — «Динамо» (Суми) — 10:1

21.09. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Спартак» (Кривий Ріг) — 4:1

21.09. «Спартак» (Дрогобич) — «Динамо» (Ужгород) — 1:4

21.09. «Авангард» (Херсон) — «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — 1:2

21.09. «Трактор» (Дніпропетровськ) — «Трактор» (Осипенко) — 3:1

21.09. «Шахтар» (Кадіївка) — «Шахтар» (Червоногвардійськ) — 3:1

21.09. «Сталь» (Ворошиловськ) — «Сталь» (Костянтинівка) — 5:0

21.09. «Сталь» (Маріуполь) — «Дзержинець» (Ворошиловград) — 4:0

21.09. (Житомир) — «Динамо» (Проскурів) — 4:0

21.09. БО (Черкаси) — «Блискавка» (Київ) — 1:2

21-22.09. «Динамо» (Чернігів) — «Динамо» (Полтава) — 2:2, 1:5

21-22.09. «Буревісник» (Львів) — «Локомотив» (Рівне) — 1:1, 0:1

Друге коло

28.09. «Динамо» (Полтава) — «Трактор» (Дніпропетровськ) — 4:3

28.09. «Динамо» (Станіслав) — «Локомотив» (Рівне) — 5:1

28.09. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Сталь» (Маріуполь) — 3:2

28.09. «Динамо» (Кіровоград) — (Житомир) — 4:0

28.09. (Одеса) — «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — п:в

28.09. «Сталь» (Ворошиловськ) — «Шахтар» (Кадіївка) — –:+ /програш, неявка або відмова/

28.09. «Трактор» /ХТЗ/ (Харків) — «Блискавка» (Київ) — 4:1

Третє коло

05.10. «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — «Динамо» (Херсон) — +:– /1:1 після 1-го тайму/

05.10. /Львів/ «Динамо» (Ужгород) — «Динамо» (Луцьк) — 5:1

05.10. «Більшовик» (Мукачеве) — «Динамо» (Станіслав) — 7:0

05.10. «Більшовик» (Запоріжжя) — «Сталь» (Дніпродзержинськ) — 3:1

05.10. «Локомотив» (Ясинувата) — «Динамо» (Полтава) — 8:1

Четверте коло

12.10. «Спартак» (Херсон) — «Більшовик» (Запоріжжя) — 4:2

12.10. «Авангард» (Краматорськ) — «Шахтар» (Сталіно) — 3:2

12.10. «Локомотив» (Ясинувата) — «Сталь» (Дніпропетровськ) — 4:1

12.10. «Динамо» (Ужгород) — «Спартак» (Львів) — 1:2

12.10. «Більшовик» (Мукачеве) — «Спартак» (Ужгород) — 2:5

12.10. «Суднобудівельник» /Завод ім. Марті/ (Миколаїв) — «Суднобудівельник» /Завод ім. 61 комунара/ (Миколаїв) — 5:0

12.10. «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — «Дзержинець» (Харків) — 2:1

П’яте коло

19.10. «Спартак» (Херсон) — «Суднобудівельник» /Завод ім. Марті/ (Миколаїв) — 3:0

19.10. «Динамо» (Кіровоград) — «Авангард» (Краматорськ) — 0:5

19.10. «Спартак» (Львів) — «Спартак» (Ужгород) — 1:2

19.10. «Локомотив» (Ясинувата) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — п:в

1/4 фіналу

26.10. «Спартак» (Херсон) — «Локомотив» (Харків) — 1:2

26.10. «Динамо» (Київ) — «Динамо» /6-а райрада/ (Київ) — 6:0

01.11. «Харчовик» (Одеса) — «Спартак» (Ужгород) — 1:0

01.11. ОБО (Київ) — «Авангард» (Краматорськ) — –:+ /програш, неявка або відмова/

1/2 фіналу

02.11. «Динамо» (Київ) — «Локомотив» (Харків) — 4:1

02.11. «Харчовик» (Одеса) — «Авангард» (Краматорськ) — 2:0

Фінал

09.11. «Динамо» (Київ) — «Харчовик» (Одеса) — 5:1

 

Київське «Динамо» — володар Кубка України-1947. Справа наліво: Віньковатий, Скрипченко, Севастьянов, Жилін, Чаплигін, Гершин, Принц, Рогозянський, Дашков, Жиган, Дементьєв.

1948 РІК

26 команд (03.10–26.10).

Офіційна назва: Кубок УРСР.

Специфіка: турнір пройшов без одного з топ-клубів, харківського «Локомотива», котрий боровся за найвищу групу чемпіонату Союзу; Комітет у справах фізкультури та спорту України наказом од 4 листопада нагородив гравців команд-фіналістів дипломами й жетонами, наставники отримали грамоти.

Учасник турніру

«Динамо» (Вінниця)

Перше коло

03.10. «Сталь» (Дніпропетровськ) — «Сталь» (Костянтинівна) — 5:2

03.10. «Спартак» (Львів) — «Динамо» (Суми) — 5:1

03.10. «Шахтар» (Сталіно) — ОБО (Київ) — 1:0

03.10. «Локомотив» (Запоріжжя) — «Торпедо» (Одеса) — +:– /неявка/

03.10. «Харчовик» (Одеса) — «Суднобудівельник» (Миколаїв) — 2:0

03.10. «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Динамо» (Ужгород) — +:– /неявка/

03-04.10. «Торпедо ХТЗ» (Харків) — «Динамо» (Ворошиловград) — 2:2, 5:2

Друге коло

10.10. «Динамо» (Київ) — «Спартак» (Ужгород) — 2:1

10.10. «Спартак» (Львів) — «Торпедо ХТЗ» (Харків) — 4:1

10.10. «Спартак» (Херсон) — «Сталь» (Дніпродзержинськ) — 1:0

10.10. «Харчовик» (Одеса) — ВЧ 25750 (Київ) — 2:0

10.10. «Більшовик» (Мукачеве) — «Авангард» (Краматорськ) — 6:2

10.10. «Шахтар» (Кадіївка) — «Динамо» (Вознесенськ) — +:– /виграш, неявка або відмова/

10-11.10. «Сталь» (Дніпропетровськ) — «Шахтар» (Сталіно) — 3:3, 1:3

1/4 фіналу

17.10. «Динамо» (Київ) — «Спартак» (Херсон) — 3:2

18.10. /Київ/ «Шахтар» (Сталіно) — «Спартак» (Львів) — 2:1

19-20-22.10. /Київ/ «Харчовик» (Одеса) — «Більшовик» (Мукачеве) — 2:2, 4:3 /опротестований/, 1:2

20.10. /Київ/ «Локомотив» (Запоріжжя) — «Шахтар» (Кадіївка) — 5:1

1/2 фіналу

21.10. «Динамо» (Київ) — «Шахтар» (Сталіно) — 1:0

24.10. /Київ/ «Більшовик» (Мукачеве) — «Локомотив» (Запоріжжя) — 3:1

Фінал

26.10. «Динамо» (Київ) — «Більшовик» (Мукачеве) — 4:1

Універсальний футболіст Микола Махиня вигравав турнір рекордні п’ять разів у 1936, 1937, 1938, 1944, 1946 роках.

ПРОТОКОЛИ ТА ЗВІТИ З ФІНАЛІВ

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «ДИНАМО» (ОДЕСА) — 6:0 (2:0).

24 червня 1936 року (середа). 18.00. Київ. Стадіон «Динамо» ім. Балицького. 35000 глядачів.

Суддя Романенко (Харків).

«ДИНАМО», КИЇВ: Трусевич, Правовєров, Клименко, Тютчев, Кузьменко І., Путистін, Гончаренко, Шиловський, Шегоцький /к/, Комаров (Коротких, після 56-ї хвилини), Махиня. Тренер Товаровський.

«ДИНАМО», ОДЕСА: Михальченко, Чистов (Мельник ?, 46), Табачковський, Хижников, Хейсон, Токар, Гичкін, Малхасов, Орєхов, Кравченко, Сосицький. Представник Коген А.

Голи: Шиловський (7, 23, 53), Шегоцький (56), Коротких (5-й), Токар (6-й, автогол).

 

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «ДИНАМО» (ОДЕСА) — 4:2 (0:1, 2:1, 2:0).

 

18 травня 1937 року (вівторок). 18.00. Київ. Стадіон «Динамо» ім. Балицького. 25000 глядачів.

Суддя Іоселевич (Харків).

«ДИНАМО», КИЇВ: Трусевич, Правовєров, Клименко, Тютчев (Коротких, 46), Ліфшиць, Кузьменко І., Гончаренко, Шиловський, Шегоцький /к/, Комаров, Махиня. Тренер Товаровський.

«ДИНАМО», ОДЕСА: Михальченко, Волін, Табачковський, Хижников, Хейсон, Токар, Гичкін (Калашников, після 68-ї хвилини), Малхасов, Орєхов, Борисевич, Сосицький. Тренер Бланк.

Голи: Гончаренко (53), Шиловський (68), Махиня (94, 103) — Клименко (35, автогол), Орєхов (65, з пенальті).

Вилучення: Табачковський, Хижников (обидва в додатковий час за рахунку 4:2).

<Читайте тут.>

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «ЛОКОМОТИВ» (КИЇВ) — 3:1 (1:0).

15 жовтня 1938 року (субота). 16.00. Київ. Стадіон «Динамо» ім. Єжова. 15000 глядачів.

Суддя Чорнобильський (Київ).

«ДИНАМО», КИЇВ: Ідзковський, Махиня, Клименко, Кузьменко І., Ліфшиць, Правовєров, Гончаренко, Шиловський, Лайко /к/, Комаров, Афанасьєв. Тренер Фомін Вол.

«ЛОКОМОТИВ», КИЇВ: Кустовський, Радзивинович, Фомін К., Францев, Сухарєв, Балакін В., Галкін, Балакін М., Авраменко, Кузьменко Ф. /к/, Шацький. Тренер Швецов.

Голи: Лайко (27, 76), Шиловський (84) — Шацький (73).

Вилучення: Ліфшиць (у 2-му таймі за рахунку 1:0) — Авраменко (за рахунку 2:1).

 

 

1. «ДИНАМО» (КИЇВ), 2. «ЛОКОМОТИВ» (ХАРКІВ), 3. «ДИНАМО» (ОДЕСА), 4. «СТАХАНОВЕЦЬ» (СТАЛІНО).

8-15 жовтня 1944 року (неділя — неділя). Київ. Стадіони: «Динамо», Республіканський ім. Хрущова.

«ДИНАМО», КИЇВ: Ідзковський, Махиня /к/, Сухарєв, Балакін В., Хижников, Васильєв Д., Балакін М., Корчевський, Сєров, Калач, Віньковатий. Тренер Махиня.

«ЛОКОМОТИВ», ХАРКІВ: Скороход, Безрук, Балацький, Іванов Вол. /к/, Головін, Усиков, Орлов, Гуркін, Худяков, Горохов, Пуценко. Тренер Бем.

«ДИНАМО», ОДЕСА: Близинський, Медун, Кузнєцов І., Богинський, Брагін /к/, Бесєдін, Калашников, Орєхов, Борисевич, Фомін А., Кудименко. Тренер Фомін А.

«СТАХАНОВЕЦЬ», СТАЛІНО: Королевич, Ансимов, Кузнєцов М. /к/, Бикезін, Шпиньов, Манов С., Брюшин, Ливенцев, Жуков, Анисифоров, Ніколаєв. Тренер Кузнєцов М.

 

 

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «ЛОКОМОТИВ» (ХАРКІВ) — 0:1 (0:0).

8 листопада 1945 року (четвер). Київ. Стадіон «Динамо».

«ДИНАМО», КИЇВ: Ідзковський, Васильєв С., Махиня /к/, Мельник М., Садовський, Васильєв Д., Балакін М., Корчевський, Поварчук, Лерман, Сєров, Калач, Буригін (загальний склад). Тренер Корчебоков.

«ЛОКОМОТИВ», ХАРКІВ: Скороход, Безрук, Хлистов, Балацький, Бутенко, Головін, Рогозянський, Усиков, Орлов, Гуркін /к/, Гусаров, Горохов, Теляк (не відомо, хто кого замінив). Тренер Грубер.

Гол: Горохов (у середині 2-го тайму).

 

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «ЛОКОМОТИВ» (ХАРКІВ) — 2:0 (2:0).

12 листопада 1946 року (вівторок). 14.30. Київ. Стадіон «Динамо». 20000 глядачів.

Суддя Котов (Одеса).

«ДИНАМО», КИЇВ: Зубрицький, Бобков, Махиня, Кузнєцов М. /к/, Шевцов, Садовський, Рогозянський, Шевелянчик, Щанов, Жуков, Горохов, Віньковатий (не відомо, хто кого замінив). Тренер Ідзковський.

«ЛОКОМОТИВ», ХАРКІВ: Скороход, Безрук, Хлистов, Бутенко, Головін, Усиков, Соловйов, Гуркін /к/, Гусаров, Сєров, Дашков. Тренер Кротов.

Голи: Віньковатий (42, 45).

 

 

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «ХАРЧОВИК» (ОДЕСА) — 5:1 (3:1).

9 листопада 1947 року (неділя). 14.00. Київ. Стадіон «Динамо». 12000 глядачів.

Суддя Шаблинський (Київ).

«ДИНАМО», КИЇВ: Зубрицький (Скрипченко, на початку 1-го тайму), Гершин, Рогозянський, Жиган, Принц, Севастьянов, Жилін, Дементьєв, Чаплигін, Віньковатий, Дашков. Тренер Шегоцький.

«ХАРЧОВИК», ОДЕСА: Близинський, Хижников, Пуховський (Брагін, 87), Жосул, Чиркліс (Листов, 65), Богинський, Шумилов, Поварчук, Чубинський, Потапов, Черкаський. Тренер Фомін А.

Голи: Чаплигін (7, 10), Дашков (20), Віньковатий (47), Дементьєв (49) — Потапов (34).

 

«ДИНАМО» (КИЇВ) — «БІЛЬШОВИК» (МУКАЧЕВЕ) — 4:1 (2:0).

26 жовтня 1948 року (вівторок). 15.00. Київ. Стадіон «Динамо». 7000 глядачів.

Суддя Раздорожнюк (Одеса).

«ДИНАМО», КИЇВ: Скрипченко, Бобков, Лерман, Жиган, Принц, Севастьянов, Гаврилюк, Жилін, Жуков, Фабіян, Віньковатий, Пономарьов (не відомо, хто кого замінив). Тренер Натаров.

«БІЛЬШОВИК», МУКАЧЕВЕ: Кривулін (Попп, на початку 2-го тайму), Годничак, Егерварі, Понєвич, Кауер, Надь, Ціцей, Брижак, Грабчак (не відомо, на кого замінений у 1-му таймі), Кул, Кайнц, Гайлик. Тренер Сабо К.

Голи: Жилін (16, 44), Пономарьов (46), Віньковатий (78) — Егерварі (83, з пенальті).