22ЖОВ
500-й промах з «позначки»

Бразильський легіонер «Львова» Пернамбуко, не реалізувавши пенальті у ворота «Карпат», стає автором ювілейного, 500-гола промаху з «позначки» в Чемпіонатах України

Загалом з 1992 року арбітри призначали 2058 пенальті і півтисячі з них виявилися нереалізованими. 345 разів невдахи-пенальтисти хапалися за голову на своєму полі і 155 — в гостях. 355 разів переможцями пенальтійських дуелей ставали воротарі, 96 раз м’яч пролітав повз ворота і у 49-ти випадках на «допомогу» воротарям приходили стійки чи поперечини воріт.

Пенальті пробивав 561 футболіст, з яких 337 гравців допустили бодай одного промаху після удару з «позначки». У першому таймі не забито 206 пенальті, у другому — 294. «Лідерство» у списку невдах-пенальтистів розділяють Ігор Плотко, Олександр Рикун та Жуніор Мораес — по 7 невдалих підходів до «позначки». Серед 141 воротаря-антипенальтиста найчастіше переможцем пенальтійських дуелей ставав Віталій Рева — 19 разів.

Ювілейні нереалізовані пенальті в Чемпіонатах України (1992 — 22.10.2019)

Динамо

52’

Темп

56’

Ворскла

65’

Металург З

17’

Кривбас

64’

Карпати

75’

0:0 (г)

Олег Кудрик

В

Команди, гравці яких найчастіше не забивали пенальті у Чемпіонатах України (1992 — 22.10.2019)

9

Команди, яким найчастіше не забивали пенальті у Чемпіонатах України (1992 — 22.10.2019)

16

Гравці, які найчастіше не забивали пенальті у Чемпіонатах України (1992 — 22.10.2019)

Олександр Косирін

Чорноморець (3), Металург Д (2), Говерла (1)

Валентин Полтавець

Металург З (2), Чорноморець (2), Арсенал (1)

2

Воротарі, яким найчастіше не забивали пенальті у Чемпіонатах України (1992 — 22.10.2019)

Юрій Паньків

Металург Д (4), Арсенал (3),Олександрія (7)

9

К — кількість не забитих пенальті, У — всі удари, В — парирував воротар, C — стійка, П — повз ворота, Д — вдома, Г - в гостях

Ювілейною подією минулого туру виявився і 9500-й гол команд-господарів поля в Чемпіонатах України, автором якого став Жуніор Мораес з «Шахтаря», забивши другий м’яч у ворота «Колоса». Найбільше голів на своєму полі в УПЛ забивали гравці «Шахтаря» (1009), «Динамо» (986 м'ячів) і «Дніпра» (665). Частіше за інших пропускали в гостях голи воротарі «Карпат» (590 м'ячів), запорізького «Металурга» (550) і «Таврії» (505). Тепер треба набратися терпіння, аби дізнатися автора 10 000-го взяття воріт команд-гостей УПЛ. Принагідно нагадаємо авторів попередніх ювілейних голів команд-господарів поля.