13ГРУ
Закрили єврокубковий рік на мінорі

Заключні у 2019-му єврокубкові баталії українських клубів виявилися врожайними на ювілейні події, більшість з яких були невеселими

В матчі «Шахтар» – «Аталанта» зафіксований 500-й пропущений гол усіма українськими клубами у Лізі/Кубку чемпіонів. Його автором став Маріо Пашаліч.

У Харкові донецький клуб зазнав і ювілейної 50-ї поразки у Лізі чемпіонів.

Тімоті Кастань із «Аталанти» став автором 50-го гола, забитому гравцями усіх італійських клубів у виїзних єврокубкових матчах із усіма українськими клубами.

Ювілейні пропущені голи українських клубів у Лізі/Кубку чемпіонів (1967 – 2019)

Леннокс

61’ (2:1)

Іванов

42’ (1:3)

Дель П’єро

22’ (0:2)

Піке

31’ (0:1)

Нецид

83’ (1:1)

Пашаліч

80’ (0:2)

0:3 (д)

Історична таблиця виступів українських клубів у Лізі/Кубку чемпіонів (1967 – 2019)

405

Поразка «гірників» у Харкові стала ювілейною, 30-ю, розгромною за час виступів українських клубів в основному турнірі Ліги чемпіонів. 19 великих поразок в пасиві «Шахтаря» та 11 – у «Динамо».

Ювілейні поразки з великим рахунком українських клубів в основному турнірі Ліги чемпіонів (1994 – 2019)

0:3 (д)

У Києві 50-й гол у складі «Динамо» у всіх турнірах забиває Віктор Циганков: 40 – у Чемпіонатах (ЧУ), 8 – єврокубках (ЄК) та 2 – в Кубку (КУ). Циганков стає 10-м гравцем, який забиває не менше 50-ти голів в складі Динамо у всіх турнірах за часів незалежності України.

Олімпік

9’ (1:0)

4:0 (г)

Махарадзе

10-й

17.09.2017

ЧУ

Олімпік

20’ (1:0)

2:1 (г)

Махарадзе

20-й

07.04.2018

ЧУ

Зоря

88’ (4:0)

4:0 (д)

Лунін

30-й

03.12.2018

ЧУ

Чорноморець

21’ (1:0)

2:0 (д)

Кожухар

40-й

18.05.2019

ЧУ

Маріуполь

87’ (2:0)

2:1 (д)

Худжамов

50-й

12.12.2019

ЄК

Лугано

90+4’ (1:1)

1:1 (д)

Да Коста

Марко Араторе з «Лугано» стає автором 50-го голу усіх швейцарських клубів у єврокубкових матчах із усіма українськими клубами.

В матчі «Гент» – «Олександрія» зафіксований 650-й пропущений гол усіма українськими клубами у Лізі Європи/Кубку УЄФА. Його автором на 16-й хвилині став Лоран Депуатр.

Історична таблиця виступів українських клубів у Лізі Європи/Кубку УЄФА (1973 – 2019)

598

Безвиграшна серія українських клубів у єврокубках із 3 жовтня цього року триває впродовж рекордних 14 матчів: 10 нічиїх та 4 поразки. «Динамо» не перемагає 5 матчів: =4-1, «Олександрія» – 5 матчів: =3-2 і «Шахтар» – 4 гри: =3-1.

Найдовші загальні безвиграшні серії усіх українських клубів у єврокубках (1965 2019)