17ГРУ
Від Мущинки – до Третьякова

Заключний тур 2019-го року увійде в історію УПЛ, бо саме у ньому забито 16000-й гол у Чемпіонатах України

Автором ювілейного гола став півзахисник «Олександрії» Максим Третьяков, реалізувавши другий пенальті у ворота «Дніпра-1». Першопрохідцем же був півзахисник «Карпат» Анатолій Мущинка, який 6 березня 1992 року в Одесі на 22-й хвилині матчу відкрив лік «українських» голів у поєдинку проти «Чорноморця». Гравці команд-господарів поля провели 9574 голи, гостей — 6417, а на нейтральних полях арбітри 9 разів фіксували взяття воріт. Найбільше голів забивали гравці «Динамо» – 1817, «Шахтаря» – 1804 та «Дніпра» – 1130. Найчастіше пропускали м’ячі воротарі «Карпат» – 990 разів, запорізького «Металурга» – 949 і «Таврії» – 873.

У минулому турі динамівець Беньямін Вербич, не зумівши забити м’яч після 11-метрового улару у ворота «Десни», стає автором найпізнішого в історії Чемпіонатів України нереалізованого пенальті – на 5-й (!) компенсованій хвилині матчу. При цьому Вербич стає автором і ювілейного, 50-го, промаху з «позначки» в УПЛ, коли м’яч влучав саме у поперечину чи стійку. Загалом у каркас воріт влучали 49 гравців із 23-х клубів, а найчастіше представники «Волині» – 6 разів, «Динамо» та «Чорноморця» – по 5. Найбільшим «спеціалістом» по влучанню у стійки був бразилець Фернандиньо з «Шахтар» – 2 удари в каркас воріт.

18-й тур увібрав у себе іще одну круглу цифру «50». Саме стільки м’ячів забив у Чемпіонатах у складі «Шахтаря» Марлос, який став уже 9-м «гірником», який підкорив цей голеадорський рубіж.

Ювілейні голи в Чемпіонатах України (1992-2019)

Чорноморець

22' (1:0)

2:2 (г)

1000-й

14.08.1993

Віталій ШЕВЧУК

Волинь

Нива Т

70' (1:2)

1:2 (г)

2000-й

08.11.1994

Віктор ГРОМОВ

Кривбас

Зоря

61' (2:0)

2:0 (д)

3000-й

06.05.1996

Сергій РЕВУТ – автогол

ЦСКА

Прикарпаття

4' (0:1)

2:3 (г)

4000-й

01.09.1997

Сергій РЕБРОВ

Динамо

Шахтар

85' (3:0)

3:0 (д)

5000-й

17.06.1999

Едуард ЦИХМЕЙСТРУК

ЦСКА

Карпати

42' (2:1)

3:3 (г)

6000-й

15.04.2001

Олександр ГОЛОВКО

Динамо

Сталь А

22' (1:0)

5:0 (г)

7000-й

11.05.2003

Гаррісон ОМОКО

Ворскла

Металург З

45' (2:0)

2:0 (д)

8000-й

06.03.2005

Євгеній БРЕДУН

Металург З

Металург Д

70' (2:0)

2:0 (д)

9000-й

12.11.2006

Сергій НАЗАРЕНКО

Дніпро

Зоря

29' (1:0)

3:0 (д)

10000-й

03.10.2008

Руслан РОТАНЬ

Дніпро

Арсенал

52' (1:0)

1:0 (г)

11000-й

09.07.2010

Андрій ШЕВЧЕНКО

Динамо

Оболонь

36' (1:0)

2:2 (г)

12000-й

11.12.2011

Генріх МХИТАРЯН

Шахтар

Кривбас

60' (2:0)

4:0 (г)

13000-й

15.09.2013

Дам’єн ЛЕ ТАЛЛЕК

Говерла

Металург Д

34' (1:2)

2:4 (г)

14000-й

11.09.2015

АЛЕКС ТЕЙШЕЙРА

Шахтар

Металіст

62'(4:0)

5:0 (г)

15000-й

05.11.2017

Максим ЛУНЬОВ

Зоря

Олімпік

62' (1:2)

3:3 (г)

16000-й

15.12.2019

Максим ТРЕТЬЯКОВ

Олександрія

Дніпро-1

90+3' (2:1)

16000

Примітка: Враховані фактичні голи чемпіонатів, а не віртуальні – після технічних перемог команд (3:0); у Чемпіонаті-1994/95 враховано голи переграного матчу «Нива» Тернопіль – «Шахтар», а не раніше анульованого; враховані забиті м’ячі «Арсеналу» у незавершеному «канонірами» Чемпіонаті-2013/14.

Найпізніші нереалізовані 11-метрові удари в Чемпіонатах України (1992-2019)

Підсумок

90+5’

Поперечина

90+4’

Воротар

90+4’

Мимо

90+4’

Воротар

90+3’

Воротар

90+3’

Воротар

90+3’