Новини
06ЛЮТ
Олексій Чичиков: Тренер сказав зіграти правим захисником, я зіграв

Фланговий гравець «Дніпра-1» розповідає про кадрове поповнення, користь від конкуренції та універсалізму

— Олексію, судячи з усього, саме Ваша команда повинна мати найгірший настрій із усіх вітчизняних: п’ять спарингів — п’ять поразок…

— Хотілося, звичайно, вигравати, але збори для того й існують, щоби пробувати різні варіанти, експериментувати. Тим паче перші збори, де закладається основа фізичної готовності на півроку. Хоча це не знімає з нас відповідальності за програші.

— Очевидно, однією з причин є великі кадрові зміни: прийшов центрфорвард, центральний і правий півзахисники й фактично змінено всю лінію захисту.

— Безумовно. Зіграність — один із ключових моментів, а її у нас поки немає. Я вважаю, що ми дуже якісно підсилилися — зараз фактично на кожну позицію конкуренція. Це особливо важливо, наприклад, із тієї причини, що перший матч після відпочинку пропустять троє наших гравців (у т.ч. Хобленко — у нього відсторонення тягнеться вже кілька років). А дехто, наприклад, Цуріков, досі заліковує травму й не працює в основній групі. Тому добре, що є ким замінити хлопців.

— Про новобранців: один із них — Тейлор — став справжнім відкриттям минулого сезону, однак потім пережив дуже складну травму. Як він почуває себе і які в нього відчуття від повернення у футбол України?

— На початку зборів йому, як мені здалося, було складно: він втягувався фізично у тренувальний процес плюс звикав до іншої моделі гри. Зараз, як бачу, він уже майже адаптувався, потихеньку набирає форму.

— Дехто вважає, що топ-новачком «Дніпра-1» є Ді Франко — чудовий гравець і лідер роздягальні. По суті, в нього один недолік — надто часто отримує картки.

— Я би сказав, що єдиний його недолік — незнання мови, тому він постійно спілкується через перекладача. Щодо ігрових якостей — так, хороший футболіст, але у нас усі такі!

— Чи пробували тренери якісь нововведення щодо тактики?

— Про це зарано говорити — на перших зборах більше працювали фізично. Так, під час вечірніх тренувань мали тактичні вправи, пробували щось, але конкретно цим займемося на других зборах.

— Із наявних даних можна зробити висновок, що Вас пробували на незвичних позиціях. Наприклад, гру із сербським ТСК Ви почали як правий оборонець.

— Експериментів було багато. Я вийшов на поле правим захисником, бо у нас на цій позиції був один Адамюк, а за планом усі мали провести на полі по 45 хвилин. Тренер сказав зіграти на цьому місці, я зіграв… Узагалі мене ще в дитинстві вчили, що універсальність — великий «плюс» і для виконавця, й для команди.

— Зараз, коли емоції мали влягтися, чи можете назвати причини не зовсім вдалого виступу «Дніпра-1» у дебютному сезоні в еліті?

— Там сума факторів без якогось конкретного. Ми намагаємося знайти причини в собі, цим, зокрема, займаємось і на тренувальних зборах. Навесні спробуємо виступити краще.

Фото прес-служби СК «Дніпро-1».