Новини
13ЛЮТ
Сергій Борзенко: На зборах було цікаво, іноді складно

Капітан «Львова» розповідає, як його команда провела останні кілька тижнів

— Сергію, Загальновідомо, що зимовий період підготовки — ключовий на весь рік. Для «Львова» він перший під керівництвом тренера Єгіше Мелікяна. Чим він запам’ятався Вам?

— У кожного наставника своє бачення, тому кожен збір чимось відрізняється. Було цікаво, іноді складно. Переважала праця з м’ячем, хоча була й бігова робота. Фактично для нас це був другий етап підготовки до весняної частини сезону — перший пройшли в Україні у січні.

— На турецьких зборах за доволі стислий проміжок часу Ваша команда зіграла сім спарингів. Із чим пов’язана така значна кількість контрольних матчів?

— Думаю, справа в ігровій практиці. Все-таки тренування — це одне, а повноцінний матч — щось зовсім інше. У спарингах задіювали по два склади, так що практики вистачило всім.

— Що означає «по два склади»? Кожен футболіст грав по тайму?

— Ні, такий матч був усього один. У нашого тренера інший підхід: припустімо, сьогодні я граю всі 90 хвилин, значить, наступний спаринг пропускаю.

— Одна з характерних особливостей цих зустрічей «Львова» — усього дев’ять забитих м’ячів. Чому так мало?

— А чому дев’ять — мало? Ми ж грали проти серйозних команд із України, Сербії, Латвії. Крім того, й пропускали зовсім небагато. Хоча погоджуюсь — у плані атакувальних дій є над чим працювати.

— Чи працювала команда над чимось новим у плані тактики?

— Про це говорити не можу — не маю права розкривати секрети. Все самі побачите в офіційних поєдинках.

— Щодо кадрів. Очевидно, найбільша втрата для «Львова» — Володимир Адамюк, який був одним із стовпів команди. Як обійдетеся без нього і чи правильне спостереження, що відповідну позицію на полі закриє Сергій Люлька?

— Володимир зробив свій вибір, я бажаю йому успіху в новому клубі, а нам треба рухатися вперед. Щодо Люльки — так, для Сергія амплуа правого захисника рідне, він саме там буде грати.

— Наскільки активне у «Львові» використання новітніх досягнень «діджиталізації спорту» — різних розшифровок, обчислень тощо?

— Дуже активне! По суті, весь період тренувальних зборів тренери ознайомлювали нас із тим, у якому ми перебуваємо стані. Грубо кажучи, хто скільки набігав. Зокрема, активно використовувалися «катапульти».

— До поновлення сезону залишилося трохи більше тижня. Як проведуть цей час львів’яни?

— Знаю, що запланований іще один спаринг — здається, із «Прикарпаттям». А загалом будемо тренуватися. Наразі маємо вихідні, після їхнього завершення нам детальніше розкриють план роботи на тиждень.

Фото прес-служб ПФК «Львів».