25ЛЮТ
Пізні переможні голи

Стартовий тур 2020 року увібрав в себе чимало цікавих фактів та різноманітних рекордів

У трьох матчах команди здобували перемоги завдяки голам у компенсовані (!) до другого тайму хвилини. При цьому лідер чемпіонату «Шахтар» зумів здолати опір «Десни» аж на 5-й (!) компенсованій хвилині – зусиллями Марлоса, який став співавтором найпізнішого переможного гола «помаранчево-чорних» у Чемпіонатах України. До того ж Марлос забив свій ювілейний, 60-й гол, в УПЛ: 51 – за «Шахтар» та 9 – за «Металіст». Подією у Харкові став і 300-й матч Тараса Степаненка у складі «Шахтаря» в усіх турнірах: 196 – у Чемпіонатах (ЧУ), 64 – в єврокубках (ЄК), 31 – у Кубку (КУ) та 9 – Суперкубку (СК). Степаненко став 10-м «гірником», який підкорив цей рубіж за часів незалежності України.

Під завісу матчу з «Ворсклою» вирвало перемогу і «Динамо» – після влучного удару Беньяміна Вербича на 1-й компенсованій хвилині до другого тайму. Цікаво, що динамівці вже 12 (!) разів в УПЛ забивали переможні голи у заключні компенсовані хвилини поєдинків. А для Вербича це вже другий такий переможний гол у поточному Чемпіонаті Favbet Ліги – після влучного удару на 2-й компенсованій хвилині матчу, який відбувся 25 вересня минулого року у домашній грі з «Маріуполем». Виділимо в минулому турі і Євгенія Смирного з «Колоса», який устиг забити переможний гол у ворота «Олександрії» на 2-й компенсованій хвилині матчу.

Подією 19-го туру стала і 50-та домашня перемога «Динамо» при Олексію Михайличенку в усіх турнірах: 35-та – у Чемпіонатах, 8 – у єврокубках та 7 – в Кубку. Виокремимо і 246-й матч «Шахтаря», який у ролі господаря поля зберіг свої ворота «сухими» у Чемпіонатах, повторивши при цьому рекорд УПЛ, який належав «Динамо».

Найпізніші переможні голи «Шахтаря» в Чемпіонатах України (1992 – 25.02.2020)

Хвилина

Дата

Гравець

Суперник (поле)

Рахунок

90+5’

29.07.2017

Густаво БЛАНКО-ЛЕЩУК

Сталь К (г)

2:1

90+5’

03.11.2018

Віктор КОВАЛЕНКО

Динамо (д)

2:1

90+5’

23.02.2020

МАРЛОС

Шахтар (д)

1:0

90+3’

25.09.2010

Генріх МХІТАРЯН

Металіст (г)

2:1

90+1’

20.09.2003

БРАНДАУ

Оболонь (г)

4:3

Найпізніші переможні голи «Динамо» в Чемпіонатах України (1992 – 25.02.2020)

Хвилина

Дата

Гравець

Рахунок

90+4'

19.09.2010

Огнєн ВУКОЄВИЧ

Зоря (г)

2:1

90+4'

08.03.2015

Микита БУРДА

Олімпік (г)

1:0

90+2'

03.08.2003

Горан ГАВРАНЧИЧ

Дніпро (д)

2:1

90+2'

14.04.2007

РОДРІГО

Маріуполь (г)

3:2

90+2'

10.05.2009

Олександр АЛІЄВ

Таврія (д)

3:2

90+2'

04.03.2017

Артем БЄСЄДІН

Олімпік (д)

1:0

90+2'

04.03.2018

Томаш КЕНДЗЕРА

Зоря (д)

3:2

90+2'

25.09.2019

Беньямін ВЕРБИЧ

Маріуполь (д)

1:0

90+2'

28.07.2018

Назарій РУСИН

Львів (г)

1:0

90+1'

13.09.2003

Максим ШАЦЬКИХ

Карпати (г)

4:3

90+1'

15.09.2007

Тарас МИХАЛИК

Металург Д (г)

2:1

90+1'

22.02.2020

Ворскла (д)

2:1

Гравці з найбільшою кількістю ігор за «Шахтар» у всіх турнірах (1992 – 25.02.2020)