16ЧЕР
Ювілейна тренерська перемога Рябоконя стала гучною

Резонансна перемога «Десни» над «Олександрією» з рахунком 5:1 виявилася для головного тренера чернігівського клубу ювілейною…

…40-ю, за час його перебування біля керма різних клубів УПЛ. 27 вікторій у Чемпіонатах України Рябоконь святкував у «Десні», 11 – в «Борисфені» та 2 – в «Оболоні».

У Маріуполі «Ворскла» після влучного удару Наджееба Якубу у ворота «Маріуполя» забила ювілейний, 750-й, гол в УПЛ. Цікаво, що свій 250-й гол у Чемпіонатах «біло-зелені» також провели у ворота азовського клубу. «Ворскла» стала 8-м клубом, який підкорив цей гольовий рубіж, а впевнено лідирують тут «Динамо» – 1835 м’ячів та «Шахтар» – 1820. Зафіксований і невеселий гольовий ювілей, коли «Зоря» після удару динамівця Віталія Буяльського пропустила 800-й гол в УПЛ. Луганський клуб став 7-м клубом в українських чемпіонатах, який пропустив не менше 750 голів.

У турі не залишили поле без ювілеїв і гравці «Шахтаря». Тарас Степаненко в складі донецького клубу провів 200-й матч в УПЛ, ставши 10-м «гірником», який підкорив цей рубіж. А його одноклубник Жуніор Мораес забив уже 95-й гол у Чемпіонатах України, наздогнавши за цим показником в історичному списку найкращих бомбардирів Олександра Гайдаша. А лідирують тут Максим Шацьких – 124 голи, Сергій Ребров – 23, Євген Селезньов – 111, Андрій Воробей – 105 та Андрій Ярмоленко – 99.

Іван ШАРІЙ

38’

Прикарпаття

2:0 (г)

250-й

09.11.2003

Сергій ШЕВЦОВ

90+1’

Маріуполь

3:1 (д)

500-й

28.07.2012

Дмитро ЄРЕМЕНКО

53’

Карпати

3:1 (д)

750-й

13.06.2020

Наджееб ЯКУБУ

59’

5:1 (г)

Гвардійці «Шахтаря» в Чемпіонатах України (1992-15.06.2020, ТОП-10)

0:2 (г)

36'

100-й

16.03.1994

Олег МАТВЄЄВ

Шахтар

0:3 (г)

37'

200-й

17.08.1995

Василь КАРДАШ

Чорноморець

0:2 (г)

69'

300-й

01.04.2007

Ринар ВАЛЄЄВ

Чорноморець

0:4 (д)

89'

400-й

01.08.2009

Євгеній СЕЛЕЗНЬОВ

Дніпро

0:1 (д)

33'

500-й

02.10.2011

ДУГЛАС

Шахтар

1:4 (г)

44'

600-й

22.11.2013

Юрій ШТУРКО

Металург З

1:1 (г)

50'

700-й

06.05.2017

ІСМАІЛІ

Шахтар

2:3 (г)

52'

800-й

13.06.2020

Віталій БУЯЛЬСЬКИЙ

Динамо

1:3 (д)

71'

Клуби з найбільшою кількістю пропущених голів у Чемпіонатах України (1992 – 15.06.2020)