Серіал «Україна». Рекорди, серії, клубні досягнення

Ми підрахували всеукраїнські та клубні рекорди за підсумками Favbet Ліги України-2019/20

ЧАСТИНА ДРУГА

Ворскла

• Завершилася програшна клубна рекордна виїзна серія Ворскли, яка з 14 вересня 2019 року тривала 9 ігор ( 15.03.20, з Олімпіком – 1:1).
  • Кількість гравців, задіяних Ворсклою за весь Чемпіонат зросла до 47-ми, що стало повторенням рекорду УПЛ, який встановила Зоря ще у сезоні-2006/2007.

Десна

• Завершилася клубна рекордна «суха» серія Десни, яка УПЛ з 30 липня тривала впродовж 503-х хвилин (15.09.19 з Динамо – 1:2).
  • Десна встановлює клубний рекорд, забиваючи 6 голів в одному матчі Чемпіонату (08.12.19 з Колос – 6:2)

Євген Банада забиває 16-й гол і стає кращим бомбардиром Олександрії в УПЛ, випереджаючи на один м’яч Віталія Пономаря (04.03.20, з Колосом).

• Десна повторює свою найбільшу перемогу в УПЛ (14.06.20, з Олександрією – 5:1)
  • Капітан «Десни» Денис Фаворов 21.06.20 пробивав з «позначки» у ворота «Зорі» аж на 90+8-й хвилині матчу, випередивши аж на три хвилини попередній рекордний показник в УПЛ.

Найпізніші пенальті в Чемпіонатах України (1992 – 24.07.2020)

Рахунок (поле)

90+8’

21.06.2020

ДЕСНА

Денис ФАВОРОВ

ЗОРЯ

Гол

1:2 (д)

90+5’

10.08.2019

ВОРСКЛА

Денис ВАСІН

ЛЬВІВ

Гол

3:2 (д)

90+5’

06.10.2019

ДИНАМО

Беньямін ВЕРБИЧ

КОЛОС

Гол

4:0 (г)

90+5’

15.12.2019

ДИНАМО

ДЕСНА

Штанга

1:0 (г)

• Десна повторює клубний рекорд, 5-й раз перемагаючи суперників з різницею у 4 м’ячі, при цьому вперше в УПЛ забивши на своєму полі 5 голів за матч (05.07.20, з Колосом – 5:1)
  • Десна повторює клубний рекорд, пропускаючи 4 голи в одному матчі УПЛ (12.07.20, з Шахтарем 2:4)
  • Гольовий клубний рекордний серіал Десни з 29 лютого продовжується в Чемпіонаті 13 ігор – 30 м’ячів.
  • Олександр Філіппов покращив клубний рекорд результативної за сезон – 16 м’ячів.

Динамо

·         29.09.19 р., з Дніпром-1 Динамо перервало дві клубні антирекордні домашні серії в УПЛ: безвиграшну, яка тривала 3 матчі: нічия та дві поразки та пропускну – зі 7-ми ігор (9 м’ячів).·         06.10.19 р., з Колосом, динамівці оновлюють рекорд Чемпіонатів, з 19 липня 2015 року реалізувавши 28-й (!) пенальті підряд, і на цьому ж відрізку завершують це рекордне досягнення.

• 10.19 р., з Колосом, Динамо стає 1-м клубом, гравці якого забивають 1800-й гол УПЛ – після удару Віктора Циганкова.
  • 11.19 р. з Шахтарем, перервалася рекордна для Динамо забивна виїзна серія в Чемпіонатах, яка з 25 лютого 2018 року тривала 28 ігор – 53 м’ячі.
  • Динамівці, зазнавши 2 поразки поспіль в УПЛ (28 червня з Десною та 4 липня з Шахтарем), повторили клубний антирекорд.
  • Пропускний клубний рекордний серіал Динамо в УПЛ триває 11 ігор – 19 голів.

Дніпро-1

• Безнічийна клубна рекордна серія Дніпра-1 з 29 лютого триває в Чемпіонаті 12 ігор: 8 перемог та 4 поразки.
  • Клубна рекордна домашня переможна серія дніпрян тривала в УПЛ 6 ігор.

Зоря

• Зоря повторює клубний рекорд, перемагаючи в УПЛ 4-й матч поспіль (10.11.19, з Колосом – 2:0).

Карпати

·         Геннаді Пасіч стає автором рекордної в УПЛ 90-ї червоної картки гравцям Карпат (14.03.20 зі Львовом).·         Карпати не перемагають в УПЛ з 20 вересня 2019 року впродовж рекордних для клубу 17 матчів підряд: =7-10.

Колос

·         30.07.19 р., з Маріуполем, Володимир Лисенко стає першим (!) гравцем за всю історію українських Чемпіонатів у Вищих лігах, який захищав кольори вже 9-ти (!) клубів.

Гравці, які виступали за найбільшу кількість клубів у Чемпіонатах України (1992-30.07.2019)

Володимир ЛИСЕНКО

Динамо, Арсенал, Металіст, Волинь, Кривсбас, Говерла, Севастополь, Олімпік, Колос

Сергій ШИЩЕНКО

Металіст, Шахтар, Нива Т, Кривбас, Металург З, Металург Д, Іллічівець, Чорноморець

Володимир ПРИЙОМОВ

Металлрг Д, Шахтар, Чорноморець, Кривбас, Металлрг З, Металіст, Олександрія, Олімпік

2009-2020

К – кількість клубів, *вказані роками їх завершення.

3-й раз в ході одного чемпіонату вилучається з поля Максим Максименко (Колос), повторюючи антирекорд Чемпіонатів (26.10.19 з Маріуполем).

Гравці, які заробили три червоні картки в одному Чемпіонаті України (1992-24.07.2020)

26.10.2019

• Завершилася пропускна клубна рекордна серія ковалівців, яка з 14 грудня 2019 року продовжувалася в Чемпіонаті 14 ігор – 30 голів (19.07.20 , з Динамо – 2:0).
  • Колос утримує клубну рекордну безнічийну серії в УПЛ, яка з 28 вересня 2019 року триває 26 ігор: 9 перемог і 17 поразок

Львів

• 05.10.19 р. із Зорею, Львів перервав два клубних рекордних серіали в УПЛ, які розпочалися ще 28 квітня і тривали по 11 ігор: безнічийний – 2 перемоги та 9 поразок та пропускний – 21 м’яч.
  • 19.10.19 р. з Колосом Львів завершив клубну рекордну безнічийну гостьову серія в УПЛ, яка з 09.12.18 р. тривала 13 ігор: 6 перемог та 7 поразок
  • Львів 27.10.19 р. перериває безгольову домашню серію в УПЛ, яка з 13.04.19 р. тривала впродовж антирекордних для Чемпіонатів 798-ми (!) хвилин

Найдовші безгольові домашні серії в Чемпіонатах України (1992-24.07.2020)

Хто перервав

798’

Львів

13.04.2019

27.10.2019

Десна

1:4

ПЕРНАМБУКО

694’ Карпати 10.10.2001 12.07.2002 Металург З 1:0 Душан СІМІЧ
595 Арсенал/ЦСКА 10.10.2001 03.06.2002 Олександрія 2:0 Андрій КИРЛИК
586 Арсенал 10.08.2008 23.11.2008 Чорноморець 1:0 Денис ОЛІЙНИК
540 Металург З 16.03.2008 10.08.2008 Таврія 1:0 Сергій СИЛЮК
528 Кривбас 22.07.2000 01.04.2001 Дніпро 1:1 В’ячеслав ЧЕЧЕР
504 Ворскла 16.06.2000 15.10.2000 Нива Т 1:0 Олександр ОМЕЛЬЧУК
502 Харків 14.03.2008 02.08.2008 Арсенал 1:1 Євген ЧЕБЕРЯЧКО
  • Львів закінчив клубну антирекордну домашню безвиграшну серію в Чемпіонатах, яка з 10 листопада 2018 року тривала 15 (!) ігор: 5 нічиїх та 10 поразок (09.11.19,з Ворсклою – 2:0).
  • 6-й (!) раз з початку Чемпіонату нереалізований пенальті у ворота Богдана Сарнавського (Львів), який повторює всеукраїнський рекорд, що з 1994 року належав Валерію Воробйову з Кривбасу (14.03.20, з Карпатами).

Воротарі, яким найбільше не забивали пенальті в ході одного Чемпіонату України (1992 – 05.03.2020)

2012/2013

• Львів повторює клубний рекорд, пропускаючи 5 голів в одному матчі УПЛ, причому вперше на своєму полі з Олімпіком (16.07.20 – 1:5).
  • Львів утримує клубну антирекордну безвиграшну серію в УПЛ, яка з 29 лютого триває 13 турів: =6-7.

Олександрія

• Олександрія завершує клубну рекордну домашню переможну серію, яка з 14 вересня 2019 року тривала 6 матчів (23.02.20, з Колосом).
  • 13-й раз в УПЛ Юрій Паньків парирував пенальті, повторивши рекорд УПЛ, який належав Андрію Глущенку та Ігорю Шуховцеву (07.06.20, з Динамо).

Воротарі, які найчастіше самі парирували пенальті в Чемпіонатах України (1992 – 08.06.2020)

14.03.2020

• Олександрія повторює свою найбільшу домашню поразку в УПЛ (14.06.20, з Десною – 1:5)
  • Євген Банада 20.06.20 проводить в УПЛ 126-й матч в складі Олександрії, покращуючи клубний рекорд, який належав Андрію Запорожану.
  • Олександрія 12.07.20 з Динамо перервала свою клубну рекордну домашню безнічийну серію, яка тривала 19 ігор: 10 перемог та 9 поразок.
  • Клубна рекордна гольова серія Олександрії з 7 грудня 2019 року триває в УПЛ 17 ігор — 32 м’ячі.
  • Олександрійці утримують і домашню клубну рекорду гольову серію в Чемпіонаті, яка продовжується 14 матчів — 26 м’ячів.

Олімпік

• Олімпійці завершили клубну рекордну переможну серію в Чемпіонаті, яка тривала 3 матчі поспіль (10.11.19, з Олександрією – 0:0)
  • Олімпійці завершили дві рекордні для клубу програшні серії в Чемпіонаті: загальну – зі 7-ми матчів та домашню – з 4-х (15.03.20, з Ворсклою – 1:1).
  • В матчі зі «Львовом» (16.07.20 – 5:1) гравці Олімпіка вперше (!) в чемпіонатах забили 5 голів за одну гру та здобули свою найбільшу перемогу в УПЛ – з різницею у чотири м’ячі

Шахаб Захеді (Олімпік) стає автором 1-го в Україні хет-трику легіонера з Ірану.

Шахтар

·         Шахтар перериває гостьову рекордну у Чемпіонатах «суху» серію, яка з 27 жовтня 2018 тривала 942 (!) хвилини (31.07.19 з Олександрією – 3:1).

• 7-а, рекордна, в УПЛ вольова перемога Шахтаря над Зорею – 09.19 р.

Найбільша кількість вольових перемог над одним клубом в Чемпіонатах України (1992 – 24.07.2020)