28ЖОВ
Хто заб'є 1500-й український еврокубковий м’яч?

Сьогодні у Будапешті у матчі групового турніру Ліги чемпіонів «Ференцварош» – «Динамо» може відбутися історична подія…

Хтось із динамівців може стати автором ювілейного 1500-го гола усіх українських клубів у всіх єврокубкових турнірах – залишилося лише одне взяття воріт. Очікувалося, що ця подія відбудеться у матчі «Шахтар» – «Інтер», проте там глядачі голів так і не дочекалася – нічия 0:0. До речі, це була перша домашня нічия «Шахтаря» у єврокубках з представниками Італії, а до цього зафіксовано 5 перемог та 7 поразок.

У грі з італійцями відбулося кілька знакових подій за час виступів «гірників» у єврокубках. Нічия стала ювілейною, 50-ю, для донецького клубу у всіх єврокубкових турнірах: 29-ю – у Лізі чемпіонів, 15 – в Лізі Європи/Кубку УЄФА, 5 – у Кубку кубків та 1 – в Кубку Інтертото. 29 «мирових» «Шахтаря» зафіксовано на своєму полі та 21 – у гостях. Капітан «гірників» Марлос провів ювілейний, 60-й, матч у складі «Шахтаря» у єврокубках, ставши 13-м гравцем у складі донецького клубу, який підкорив цей рубіж. У Києві також перервався рекордний серед усіх українських клубів пропускний серіал «Шахтаря» в основному турнірі Ліги чемпіонів, який з 25 листопада 2015 року тривав 23 (!) матчі – 48 м'ячів.

Найдовші пропускні серії українських клубів в основному турнірі Ліги чемпіонів (1994 – 28.10.2020)

5:0 (д)

Ювілейні матчі Марлоса в складі «Шахтаря» у єврокубках (2014 – 28.10.2020)

0:0 (д)

Ювілейні нічиї «Шахтаря» у єврокубках (1976 – 28.10.2020)

0:0 (д)

Усі ювілейні голи українських клубів у єврокубках (1965 – 28.10.2020)

6:1 (г)

14’

3:2 (г)

65’

3:1 (д)

12’

3:1 (д)

28’

8:0 (д)

37’

500-й

26.09.2000

ЛЧ

Максим ШАЦЬКИХ

Динамо

4:0 (д)

82’

2:0 (д)

52’

700-й

02.08.2006

ЛЧ

Динамо

Металург Латвія

4:0 (д)

85’

4:1 (д)

16’

3:0 (г)

46’

4:0 (г)

6’

1100-й

25.10.2012

ЛЄ

Артем ФЕДЕЦЬКИЙ

Дніпро

3:1 (д)

2’

2:1 (д)

88’

1300-й

25.02.2016

ЛЄ

МАРЛОС

Шахтар

3:0 (г)

27’

2:1 (д)

63’

Примітка: ЛЧ – Ліга чемпіонів, КЧ – Кубок чемпіонів, ЛЄ – Ліга Європи, КУ – Кубок УЄФА, КК – Кубок кубків, ГТ – груповий турнір, ПО – плей-офф, КР3 – третій кваліфікаційний раунд.