04ЛИС
Довгоочікуваний «іспанський» гол українських клубів

Нападник «Шахтаря» Фернандо у Мадриді в матчі Ліги чемпіонів, забивши гол у ворота «Реалу», перервав безгольову серію українських клубів в матчах з іспанськими клубами, яка тривала 497 (!) хвилин

Цікаво, що попередній «іспанський» гол також був зафіксований у матчі «Шахтаря» та «Реалу», коли 1 грудня 2020 року відзначився Манор Соломон. Після цього в 5-ти матчах не забивали іспанським клубам «Динамо» — з «Вільярреалом» (0:2, 0:2) та «Барселоною» (0:1, 0:1) та «Шахтар» — з «Реалом» (0:5). «Іспанський» безгольовий серіал наших клубів увійшов до списку найдовших з представниками однієї країни. Натомість програшний серіал українських клубів з іспанськими збільшився до 6-ти ігор.

Ветеран «Шахтаря» Тарас Степаненко провів свій ювілейний, 80-й, матч у єврокубках, ставши 8-м гравцем донецького клубу, який підкорив цей поважний гвардійський рубіж. Степаненко наздогнав за цим показником своїх одноклубників Томаша Гюбшмана і Тайсона. Ювілейний, 10-й, гол на клубному рівні провів Фернандо: 1-й — в єврокубках, 8 — в УПЛ та 1 — в Кубку. Не обійшлося і без сумного ювілею. «Шахтар» зазнав 30-ї гостьової поразки в основному турнірі Ліги чемпіонів.

Найдовші безгольові серії українських клубів з командами однієї країни (1965 — 04.11.2021)

Рахунок (поле)

688’

1:2 (д)

608’

1:1 (г)

588’

3:0 (г)

582’

1:0 (г)

497’

1:2 (г)

495’

1:0 (д)

432’

1:0 (д)

425’

1:0 (д)

416’

Англія

24.02.2016

Динамо

06.12.2017

Шахтар

2:1 (д)

406’