Новини
12КВІ
Владислав Лупашко: «Різниця між «Карпатами» та лідерами вже не така велика»

38-річного керманича львівських «Карпат» Владислава Лупашка було визнано найкращим тренером лютого-березня у Чемпіонаті УПЛ у сезоні-2024/25. Пресслужба УПЛ у розмові з ним спробувала з’ясувати, що саме стало запорукою такого визнання, підкріпленого також перемогою півзахисника «Карпат» Бруніньйо у опитуванні серед гравців.

— «Карпати» відкрили другу частину сезону поразкою від «Динамо» (0:2), далі перемогли ЛНЗ (1:0), двічі зіграли внічию 0:0 з «Ворсклою» та «Шахтарем», а закрили березень крупною перемогою над «Чорноморцем» (4:0). Який з цих матчів був найскладнішим для «Карпат»?

— Найскладнішим 100% був матч з «Динамо». Ми тільки повернулися з Туреччини, у нас було багато гравців, які через певні обставини пропустили великий проміжок часу на зборах. Тому ми не були у оптимальних кондиціях, команді було важкувато, все не виглядало у нас дуже добре. Давалося взнаки й те, що у нас був перехід на синтетичне поле. Гра з «Динамо» була першим матчем після переходу, тому це впливало.

— Чи можна зробити висновок, що поразка від «Динамо» з рахунком 0:2 вас не дуже засмутила?

— Вона нас засмутила, але ми тренерським штабом розуміли, що було багато об’єктивних причин, які вплинули. Втім, найбільше засмутило те, як ця поразка була сприйнята людьми. Від нас були завищені очікування, але вони не знали всіх наших проблем. Можна було заглиблюватися та знайти аргументовані відповіді на питання, чому сталося саме так.

— Які якості допомогли команді обіграти у наступному матчі ЛНЗ, адже «Карпати» з 29-ї хвилини після вилучення Альвареса грали вдесятьох та у меншості забили єдиний переможний гол?

— Допомогло те, що ми якісно працювали до цього на зборах, де комплексно виконали весь об’єм запланованої роботи. Також допоміг і наш відповідальний підхід до кожної зустрічі. А вже у самій грі команді допомогла розмова у перерві. Ми впевнено провели перший тайм та наголосили хлопцям, що маємо у другому таймі йти за перемогою, не маємо сидіти у захисті, а будемо грати виключно вперед. Так все і сталося.

— Як ви відреагували на нульові нічиї з «Ворсклою» та «Шахтарем»?

— Ці результати були сприйняті по-різному. З «Ворсклою» ми грали на дуже поганому полі. На той час, думаю, це було найгірше поле в Україні. До всього, у нас матч пропускала велика група основних гравців — Чачуа, Мірошніченко, Стецьков, був замінений вже на 20-й хвилині Очеретько, пропускав гру Альварес. Така кількість відсутніх мала позначитися на якості нашої гри, адже у нас пропускав гру майже весь центр поля. Ми розуміли, що буде непросто. Але не були незадоволеними ані якістю гри команди, ані результатом. Втім, на мою думку, на той час нічия 0:0 була непоганим для нас результатом.

А з «Шахтарем» ми дуже хотіли знову спробувати себе проти одного з лідерів УПЛ, щоб порівняти з тим, що було у матчах першої частини сезону. Восени ми програли «Шахтарю» та ЛНЗ, потім у нас була поразка від «Полісся». Навесні ми ще раз зустрілися з цими командами і побачили, що різниця між нами вже не така велика, немає тієї прірви, яка була. Це тішить, але ще є багато моментів, якими ми незадоволені. Втім, є суттєвий прогрес у наших діях.

— «Карпати» у 22-му турі розгромили «Чорноморець» з рахунком 4:0. Це була дев’ята перемога команди у сезоні та четверта велика. Це майже 50%. Ви маєте пояснення такому приємному фактору?

— Ми хочемо це робити, дуже хочемо. Напевно, хлопці не одразу зрозуміли, що ми мали на увазі, коли казали, що будемо бігти ще за голами, коли вже забили один. І не тільки за другим голом, а й за третім. Має бути прагнення зберегти перевагу в рахунку не захисними діями, а діями в атаці. Для мого тренерського штабу це є дуже важливим, бо нейтральний вболівальник має бути впевнений, що можна не вимикати телевізор після 30-ї чи 40-ї хвилини гри, а голи ще обов’язково мають бути. Мені особисто це дуже подобається.

— «Карпати» цього сезону перемагають виключно без пропущених голів. Це є позитивною фішкою команди. Дії команди у захисті на старті другої частини сезону вас задовольняють?

— Вони стали краще, але лише у деяких аспектах. Це 100%. Але були моменти, відверто кажучи, не дуже добрі — суперники доставляли нам трохи занепокоєння в обороні. Втім, я впевнений, що всі команди будуть отримувати моменти біля своїх воріт. Головне — вся команда має грати у захисті. Ми говоримо з нападниками про те, що вони не будуть грати, якщо за найвдаліших дій у атаці будуть звільняти себе від роботи без м’яча. Матч Ліги Чемпіонів «Арсенал» — «Реал» яскраво показав, як лондонці просто знищили мадридців діями саме без м’яча. Це показник того, до чого ми маємо прагнути, якщо хочемо грати у сучасний футбол.

— Зараз №1 у «Карпатах» — Яків Кінарейкін, який у першій частині сезону не грав. Що йому допомогло стать основним голкіпером команди?

— Його робота, у першу чергу. Також допомогла робота тренерів воротарів. А каталізатором стало те, що на зборах захворів Олександр Кемкін. Кінарейкін впевнено розпочав другу частину сезону. Він скористався шансом, який йому випав. Тепер Кемкін має чекати на свій шанс, працювати та змінюватися на краще.

— Півзахисники Бруніньйо та Амбросій Чачуа на сьогодні мають у своєму активі по 7 голів, у нападника Ігора Краснопіра — 6, але у другій частині сезоні він ще не забивав. Відсутність ударного форварда — це проблема для «Карпат»?

— Якби нападники забивали, це було б набагато краще. Тоді нам було б трошки легше та наші результати були б трошки краще. Втім, вони роблять свою роботу. Я вірю у них, вони дуже корисні для команди. Ми не будемо їх критикувати, а будемо лише направляти їх та допомагати їм, щоб вони забивали більше.

Фото пресслужби ФК «Карпати».