18ЛИС
Три ювілеї одного голу Бєсєдіна

Заключний у році матч збірної України, який відбувся в Белграді проти збірної Сербії, також виявився непереможним для суперників нашої збірної

Тож вперше (!) у своїй історії збірна Україна провела весь 2019-й рік без жодної поразки: у 10-ти матчах — 7 перемог та 3 нічиї. Артем Бєсєдін, вийшовши на заміну, зумів забити гол на третій компенсованій хвилині матчу, ставши автором одного з найпізніших та вирішальних голів в історії збірної України.

При цьому Артем став автором одразу трьох ювілейних голів: 60-го голу джокерів збірної України, 50-го голу проведеними «синьо-жовтими» за час перебування Андрія Шевченка біля керма головної команди країни та свого особистого, 30-го голу забитому у своїй кар’єрі: 24 — в УПЛ, 2 — в Кубку, 2 — у єврокубках та 2 — у збірній України. Усі «джокеріські» голи збірної України забивав 31 гравець з лави запасних, а лідирують тут Андрій Воробей та Роман Безус — по 5 м’ячів.

Подіями матчу у Белграді стали і ще два ювілейні факти. Роман Яремчук став автором 40-го голу гравців збірної України, забитому в листопаді-місяці. А Віктор Циганков провів свій вже 20-й матч в складі «синьо-жовтих». Голевий серіал гравців збірної України з 25 березня цього року триває 9 матчів (20 м’ячів) і повторення рекорду збірної може відбутися вже у першій грі нового, 2020-го, року.

Андрій Ярмоленко

41’ (1:1)

Ісландія

1:1 (д)

10-й

11.06.2017

ЧСв

Євген Коноплянка

51’ (1:0)

Фінляндія

2:1 (г)

20-й

27.03.2018

ТМ

Олександр Караваєв

69’ (1:1)

Японія

2:1 (н)

30-й

16.11.2018

ЛН

47’ (1:2)

Словаччина

1:4 (г)

40-й

07.09.2019

ЧЄв

Марлос

27’ (2:0)

Литва

3:0 (г)

50-й

17.11.2019

ЧЄв

Артем Бєсєдін

90+3’ (2:2)

Сербія

2:2 (г)

Ювілейні голи джокерів збірної України (1992 — 18.11.2019)

Угорщина

90' (1:3)

1:3 (д)

10-й

15.07.1998

ТМ

Андрій Шевченко

Польща

86' (1:2)

1:2 (д)

20-й

17.08.2005

МТ

Сергій Ребров

Сербія

62' (1:0)

2:1 (д)

30-й

06.09.2008

ЧСв

Білорусь

90+4' (1:0)

1:0 (д)

40-й

15.11.2011

ТМ

Марко Девич

Австрія

90+2' (2:1)

2:1 (д)

50-й

14.06.2015

ЧЄв

Денис Гармаш

Люксембург

57' (2:0)

3:0 (д)

60-й

17.11.2019

ЧЄв

Артем Бесєдін

Сербія

90+3' (2:2)

2:2 (г)

Найпізніші голи збірної України (1992 — 18.11.2019)

Хвилина

Гравець

Дата

Ранг

Суперник

Рахунок

90+7’

17.11.2015

ЧЄв

Словенія

1:1 (г)

90+5’

Євген Селезньов

05.09.2009

ЧСв

Андорра (д)

5:0 (д)

90+4’

06.09.2008

ЧСв

Білорусь (д)

1:0 (д)

90+3’

Роман Безус

07.06.2013

ЧСв

Чорногорія

4:0 (г)

90+3’

Ярослав Ракицький

06.09.2013

ЧСв

Сан-Марино (д)

9:0 (д)

90+3’

Сергій Сидорчук

09.10.2014

ЧЄв

Білорусь

2:0 (г)

90+3’

Олександр Зінченко

06.09.2018

ЛН

Чехія

2:1 (г)

90+3’

Жерсон Родрігеш-автогол

25.03.2019

ЧЄв

Люксембург

2:1 (г)

90+3’

Металіст

90+3’ (3:3)

Волинь

3:3 (д)

10-й

30.04.2017

УПЛ

Динамо

40’ (2:0)

Чорноморець

4:1 (г)

20-й

22.04.2018

УПЛ

Динамо

53’ (3:1)

Львів/Верес

4:1 (г)

30-й

17.11.2019

ВЧє

Україна

90+3' (2:2)

Естонія

30’ (1:0)

3:0 (д)

10-й

20.11.2002

ТМ

Олександр Мелащенко

Словаччина

84’ (1:1)

1:1 (г)

20-й

11.11.2011

ТМ

Німеччина

36’ (2:0)

3:3 (д)

30-й

14.11.2015

ВЧє

Словенія

20’ (1:0)

2:0 (д)

40-й

17.11.2019

ВЧє

Роман Яремчук

Сербія

32’ (1:1)

2:2 (г)

ЧСв — відбірковий турнір чемпіонату світу; ЧЄв — відбірковий турнір чемпіонату Європи; ЛН — Ліга націй; ТМ товариський матч, МТ — міжнародний турнір.