
Полтава — Зірка — 1:0 (протокол матчу)
Одна з двох сенсацій на цьому етапі мала місце у Полтаві, де місцевому однойменному клубі вдався своєрідний подвиг: він вибив із змагань учасника УПЛ.
Ймовірно, головна причина того, що оступився явно сильніший за класом, — напіврезервний склад, виставлений тренерами з Кропивницького. Ті вирішили перевірити на ділі деяких дублерів, а останні…
У результаті вийшло так, що команда першої ліги перемогла цілком заслужено, бо більшу частину гри контролювала м’яч та володіла ініціативою. Своєрідним символом цього стану справ став єдиний гол у матчі: Олексій Ковтун забивав уже в порожні ворота.
По перерві кропивничани старалися змінити невтішний розвиток подій, навіть забили м’яч — втім, лише з офсайду.
Жемчужина — Карпати — 0:0 (4:5 по пенальті) (протокол матчу)
Головна сенсація ледь не відбулася в Одесі, де друголігова «Жемчужина»могла переграти львів’ян із елітного дивізіону. «Карпати» останнє десятиріччя невдало виступають у другому за рангом національному турнірі, а вчора могли подовжити невтішну традицію, бо лише в серії післяматчевих пенальті здолали опонента.
Як і слід було очікувати, старший за рангом майже весь час атакував, намагався комбінувати, втім, до результативних ударів не дійшло ні в першому таймі, ні в другому, ні в обох овертаймах.
А під час футбольної «лотереї» — післяматчевих 11-метрових — героєм став кіпер гостей Роман Мисак, який відбив один із ударів одеситів.
Мир — Верес — 1:2 (протокол матчу)
У Горностаївці Херсонської області молодший за рангом «Мир» до кінця опирався гостям із Рівного, які, судячи з усього, всерйоз намірилися повернутись до УПЛ. Проте в підсумку клас таки взяв гору.
Багато моментів у грі не було створено, а перший тайм завершився результативною нічиєю — 1:1. Вирішальним же став результативний удар Валерія Козьбана в останній 10-хвилинці.
Нива-В — Миколаїв — 0:2 (протокол матчу)
І у Вінниці гору взяв сильніший. Попри те, що першоліговий «Миколаїв» мав певні труднощі зі складом — не всі найсильніші змогли поїхати, він доволі впевнено переміг представника другої ліги.
До перерви в обох команди були нагоди відкрити рахунок, але ні одна, ні друга ними не скористалися. Після відпочинку все стало на свої місця: гравці гостей Віктор Берко та Ваге Саркісян забили по голу, що забезпечило «корабелам» вихід до 1/8-ї.
Десна — Арсенал-Київ — 1:0 (протокол матчу)
«Свою» перемогу здобула й чернігівська «Десна», котра за підсумком доволі рівної гри подолала гостей зі столиці.
Обидва колективи зробили ставку на оборону, зрідка обмінюючись небезпечними «вилазками» в атаку. Гостріше, організованіше діяли господарі поля, тож закономірно, що саме вони виграли: за сім хвилин до фінального свистка Денисові Фаворову вдалось єдине у зустрічі взяття воріт.
Нафтовик-Укрнафта — Чорноморець — 2:0 (протокол матчу)
Поряд із «Полтавою», свій маленький подвиг здійснила команда із Сумщини, також залишивши за бортом турніру учасника елітного дивізіону.
Визначальна причина невдачі одеситів схожа на ту, котра завадила переграти опонента команді з Кропивницького: наставники «Чорноморця» повезли в Охтирку склад, наближений до дубля, чим умотивованіші господарі скористалися.
У загалом обережному поєдинку активні дії почалися ближче до середини першого тайму. Наполегливішими були господарі, які й зуміли відкрити рахунок. У другому таймі, в якому зросли швидкості, гості спробували врятувати становище, та в одній із контратак «Нафтовик-Укрнафта» забив другий м’яч і пробився до наступної стадії Кубка.
Іллічівець — Тернопіль — 2:0 (протокол матчу)
А ось у Маріуполі не сталося нічого сенсаційного: місцевий клуб — лідер першого дивізіону — впевнено переграв аутсайдера.
Попри те, що тренер господарі Олександр Севидов застосував принцип ротації складу, це не завадило його команді. Всі питання щодо переможця були зняти в останній третині першого тайму: азовці двічі забили, маючи нагоду провести ще й третій гол.
По перерві ігрова перевага «Іллічівця» тим більше не викликала сумніву, тому гості не спромоглися навіть на «гол престижу».
Черкаський Дніпро — Сталь — 1:3 (протокол матчу)
Цікаво, що команди з Черкас та Кам’янського зустрічались у рамках змагань за Кубок України й минулого сезону, причому тепер, як і торік, зафіксований результат 3:1 на користь «сталеварів»!
Початок зустрічі пройшов у рівній боротьбі, котра завершилася контратакою команди першої ліги, після чого та дещо несподівано відкрила рахунок. Для того, щоби відігратися, представникові УПЛ знадобилася майже година!
Втім, «червоно-біло-сині» таки домоглися свого. Вони нагнітали ігрову обстановку, тому спочатку капітан Максим Каленчук зрівняв рахунок, а опісля його партнери Роман Карасюк та Сергій Воронін довели справи до переможного фінішу.
Волинь — Олімпік — 2:1 (протокол матчу)
Єдине на цій стадії Кубка суто прем’єрлігове протистояння принесло позитивний результат команді з міцнішими нервами та… витривалішими ногами.
Справа в тому, що вчора в Луцьку, як і майже по всій Україні, панувала похмура холодна погода, через що поле стадіону «Авангард» стало в’язким. Грати на такому — тим паче показувати комбінаційну гру — надзвичайно складно, тож на передній план виходять інші фактори: бажання, характер і фізична витривалість.
«Волинь» двічі вела в рахунку, на дебютний її гол донеччани дуже швидко відповіли своїм, але друге взяття воріт лучан від Ярослава Деди (найпершим же доторком до м’яча після виходу на заміну!) все ж виявилося вирішальним.