08ЧЕР
Парад ювілеїв збірної України на ОСК «Металіст»

Товариський матч збірних України та Кіпру на харківському ОСК «Металіст» завершився розгромною перемогою «синьо-жовтих» з рахунком 4:0

…І приніс букет командних та індивідуальних гольових ювілеїв нашої команди. Андрій Ярмоленко, реалізувавши пенальті, став автором 200-го домашнього гола збірної України. Найбільше голів на своєму полі «синьо-жовті» забивали у Києві – 118 м’ячів, Львові – 46 та Харкові – 19. Згодом Олександр Зінченко став автором 150-го гола збірної України саме у товариських матчах. І загалом перемога у Харкові стала ювілейною, 50-ю, здобутою українською збірною в товариських матчах. Цікаво, що 40-а українська «товариська» перемога також була над збірною Кіпру.

Другий гол Андрія Ярмоленка став для ветерана збірної України ювілейним 40-м у складі «синьо-жовтих». Ярмоленко став лише другим гравцем нашої команди, який перетнув цей почесний гольовий рубіж, а більше голів забив лише Андрій Шевченко – 48. Андрій Пятов провів ювілейний, 20-й, матч в статусі капітана української збірної. Пятов також став 4-м найбільш віковим гравцем, який зіграв за збірну України, а серед воротарів у більш «літньому» віці виходив на поле лише Олександр Шовковський.

Андрій Ярмоленко 7-й раз пробивав пенальті в складі збірної України, наздогнавши за цим рекордним показником Андрія Шевченка. Ярмоленко забив 5-й гол з «позначки», ставши автором ювілейного, 30-го, реалізованого 11-метрового удару українськими гравцями (після 35-го удару), а Олександр Зінченко став 13-м пенальтистом у складі «синьо-жовтих». Ярмоленко оформив свій 3-й дубль у збірній і став автором ювілейного, 30-го, дублю усіх гравців нашої національної команди. Тим часом українські футболісти також збільшили і свою рекордну домашню гольову серію до 17-ти (!) матчів – 29 м’ячів.

Ювілейні домашні голи збірної України (1992 – 08.06.2021)

Іван ГЕЦКО

90’

Андрій ВОРОНІН

11’

Сергій НАЗАРЕНКО

33’

Андрій ЯРМОЛЕНКО

82’

Франція

2:0

200-й

07.06.2021

Харків

ТМ

37’

Кіпр

4:0 (д)

Ювілейні голи збірної України у товариських матчах (1992 – 08.06.2021)

Іван ГЕЦКО

90’

Угорщина

1:3 (д)

50-й

05.06.2006

Гессау

Андрій ВОРОБЕЙ

89’

Лівія

3:0 (н)

100-й

29.02.2012

Петах-Тиква

Олег ГУСЄВ

17’

Ізраїль

3:2 (г)

150-й

07.06.2021

Харків

Олександр ЗІНЧЕНКО

45+2’

Кіпр

4:0 (д)

Ювілейні перемоги збірної України у товариських матчах (1992 – 08.06.2021)

Андрій ШЕВЧЕНКО

Ювілейні голи Андрія Ярмоленка в складі збірної України (1992 – 08.06.2021)

ЧСв

18’

Андорра

5:0 (д)

10-й

22.03.2013

Варшава

ЧСв

2’

Польща

3:1 (г)

20-й

05.09.2015

Львів

ЧЄв

30’

Білорусь

3:1 (д)

30-й

02.09.2017

Харків

ЧСв

18’

Туреччина

2:0 (д)

40-й

07.06.2021

Харків

ТМ

65’

Кіпр

4:0 (д)

Ювілейні дублі гравців збірної України (1992 – 08.06.2021)