24ЛИС
Довгоочікуваний єврокубковий гол «Динамо»

Гол Дениса Гармаша перервав безгольовий клубний рекордний серіал

В матчі Ліги чемпіонів «Динамо» — «Баварія» нападник київського клубу Денис Гармаш забивши гол у німецькі ворота, нарешті перервав безгольовий клубний рекордний серед усіх українських клубів серіал «Динамо» у єврокубках, який з 25 лютого цього року тривав 617 (!) хвилин. Гол Гармаша став довгоочікуваним першим для динамівців у груповому турнірі Ліги чемпіонів — на 430-й (!) хвилині, що теж стало рекордним показником для усіх українських команд на цьому етапі головного єврокубкового турніру.

Було і чимало ювілейних подій. Поєдинок на НСК «Олімпійський» став 80-м для українських клубів в матчах з представниками Німеччини/ФРН. Баланс усіх ігор: 25 перемог, 16 нічиїх та 39 поразок, різниця м’ячів 89-147. Саме ж «Динамо» провело 30-й єврокубковий матч з німецькими клубами: +12=5-13 м’ячі 39-46. У Києві 100-й (!) матч на клубному рівні провів динамівець Георгій Бущан: 24 гри — у єврокубках, 68 — в УПЛ, 7 — в Кубку та 1 — в Суперкубку.

Польський захисник «Динамо» Томаш Кендзьора провів свій ювілейний, 50-й, єврокубковий матч у складі столичного клубу. Кендзьора став вже 8-м легіонером-динамівцем, який підкорив цей поважний єврокубковий рубіж. За українські клуби у єврокубках виступало лише 7 представників Польщі, а найбільше ігор провів наразі Маріуш Левандовскі з «Шахтаря» — 62 матчі. Ювілейний, 30-й, єврокубковий поєдинок відіграв і динамівець Микола Шапаренко.

Найдовші безгольові серії українських клубів в єврокубках (1965 — 24.11.2021)

Хвилини

Клуб

Початок

Завершення

Суперник

Рахунок (поле)

617’

Динамо

25.02.2021

23.11.2021

Баварія

1:2 (д)

451’

Дніпро

06.11.1985

07.09.1988

Бордо

1:1 (г)

416’

Карпати

16.09.2010

15.12.2010

ПСЖ

1:1 (д)

391’

Чорноморець*

12.12.2013

387’

Динамо

11.12.1991

15.04.1992

Спарта

1:0 (д)

386’

Арсенал/ЦСКА

20.09.2001

09.08.2012

Мура

2:0 (г)

376’

Дніпро

20.08.2014

06.11.2014

Карабах

2:1 (г)

374’

Шахтар

21.10.2020

01.12.2020

Реал

2:0 (д)

367’

Металіст

01.12.2010

25.08.2011

Сошо

4:0 (г)

361’

Шахтар

25.08.2015

03.11.2015

Мальме

4:0 (д)

Найпізніші перші голи українських клубів в групових турнірах Ліги чемпіонів (1994 — 24.11.2021)

Хвилина*

Сезон

Клуб

Автор голу

Суперник

430'

2021/22

Динамо

Денис Гармаш

Баварія

1:2 (д)

309'

2021/22

Шахтар

Фернанду

Реал

1:2 (г)

299'

2015/16

Шахтар

Олександр Гладкий

Мальме

4:0 (д)

237'

2004/05

Шахтар

Франселіно Матузалем

Селтік

3:0 (д)

158'

1999/00

Динамо

Сергій Ребров

Лаціо

1:2 (г)

142'

2014/15

Шахтар

Алекс Тейшейра

Порту

2:2 (д)

131'

2019/20

Шахтар

Жуніор Мораес

Аталанта

2:1 (г)

124'

2006/07

Шахтар

Олімпіакос

2:2 (д)

119'

2007/08

Динамо

Владислав Ващук

Спортінг

1:2 (д)

118'

2020/21

Динамо

Віктор Циганков

Ференцварош

2:2 (г)

Ювілейні єврокубкові матчі українських клубів з представниками Німеччини/ФРН (1965 — 24.11.2021)